До 2050 року в Шотландії не залишиться автомобілів з ДВЗ

Уряд Шотландії опублікувало доповідь, в якій повідомив, що до 2050 року в країні не залишиться жодного автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння, так як їх повністю витіснять електромобілі, а також транспортні засоби, що працюють на альтернативних видах палива.

1522_elektromobil

Уряд Шотландії опублікувало доповідь, в якій повідомив, що до 2050 року в країні не залишиться жодного автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння, так як їх повністю витіснять електромобілі, а також транспортні засоби, що працюють на альтернативних видах палива. Ця доповідь керівництва країни отримав назву Switched on Scotland, що можна перекласти, як «переключення Шотландії».

Згідно з доповіддю, на першому етапі вже в найближчі роки на електрифікацію урядового автопарку буде витрачено 22 мільйони доларів, які крім покупки електромобілів підуть на будівництво станцій зарядки поблизу з основними будівлями шотландського уряду.

Наступним етапом переходу на «зелений» транспорт стане заплановане на 20-30 років повний виключення з автопарку країни бензинових і дизельних автомобілів, замість яких залишаться гібридні транспортні засоби і повністю альтернативні авто. А в 2050 році, в якому і має завершитися «озеленення» шотландського автопарку, навіть для автомобілів з гібридним типом приводу місця на шотландських дорогах не залишиться.

Що стосується стимуляції громадян країни на купівлю автомобілів на альтернативному паливі, то вже зараз всі вони отримують майже 8 тисяч доларів державної субсидії при купівлі електромобіля.

Невдовзі ж планується видача грантів тим, хто вирішить встановити персональну домашню зарядну станцію. Грант буде розрахований на повне погашення всіх витрат.

Відносно електрифікації автопарку Шотландії доречно відзначити, що згідно зі статистичними даними, третя частина поїздок тутешніх водіїв ледве перевищує 3 кілометри, а чверть не дотягує і до двох. З цього ракурсу електрифікація автопарку, в контексті недостатньої автономності таких транспортних засобів на сьогоднішній момент, саме в Шотландії виглядає дуже розумним кроком.

Схожі записи