В Україні найпопулярніші біогазові установки середньої потужності

Зі всіх типів біогазових установок, які в даний час можна купити в Україні, найбільший інтерес викликають установки середньої потужності, здатні виробляти 50-100 кубометрів біогаза в добу. Таку думку висловив директор об’єднання “Альтернативна енергія” Павло Северілов. Такі установки мають робочий об’єм реактора порядка 100 кубометрів і розраховані на малі тваринницькі господарства з поголів’ям великої рогатої худоби в 30 – 40 або свиней в 200 – 400 голів. За словами Павла Северілова, подібною продукцією цікавляться замовники не лише з України, але і з Росії.

Основною проблемою виробництва біогаза в наших кліматичних умовах є необхідність підігрівання установки в холодний час року, вважає Павло Северілов. Тому наші установки не можуть коштувати так само дешево як в теплих країнах.

Проте, вони окупають себе за рік-два. То ж стосується установок малої потужності для індивідуальних господарств, розрахованих на обігрів одного будинку. За словами Павла Северілова, покупка або самостійне устаткування такої установки може обійтися в 3-4 тис. доларів. Малі біогазові установки доки не поширені через погану інформованість населення про можливість їх використання в побуті.

Abercade

Схожі записи