В. Ющенко розкритикував політику уряду в галузі енергозбереження

Під час наради з питань ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів Президент України Віктор Ющенко критично оцінив показники енерговитратності української економіки, що є одними з найвищих у світі. При цьому Глава держави наголосив, що це питання актуальне і критичне з точки зору національної безпеки.

Віктор Ющенко навів приклади окремих галузей (житлово-комунального господарства, будівельної промисловості, агропромислового комплексу). Відповідно до них, за останні 10-12 років споживання енергетичних ресурсів на одну гривню валового внутрішнього продукту зменшилося вдвічі, проте є втричі вищим, ніж у країнах Європейського Союзу. «Це у той час, коли весь світ бореться з наслідками того, що називається економічна криза», – зауважив Президент.

При цьому у загальному енергетичному балансі альтернативні джерела енергії займають 0,83%, хоча Україна посідає 4 місце серед країн ЄС (після Фінляндії, Франції і Німеччини) за джерелами альтернативної енергії.

«Як приблизити першу статистику до другої статистики є одним із завдань нашого зібрання», – сказав Глава держави.

Віктор Ющенко критично оцінив урядову політику, що існує в цьому питанні, насамперед політику цін на енергетичні ресурси, яка не стимулює до енергозбереження. «Урядова політика, політика органів самоврядування не націлена на те, щоб країна мобілізувалася до більш ефективної енергетичної політики, починаючи з цін, які є першим кроком для того, щоб цінували кВт/год електроенергії чи тонну вугілля. Це роками закріплена демагогія, яка енергетичному сектору не дає можливість працювати ринково», – констатував Глава держави. Він звернув увагу, що на тлі надмірного нераціонального споживання енергоресурсів така політика створює величезне навантаження на бюджет, кошти якого могли б бути направлені на соціальні програми і виплати.

«Ми бачимо, скільки енергетичні ресурси забирають можливостей від наших соціальних стандартів», – сказав Президент.

Віктор Ющенко також критично оцінив рівень фінансування комплексної державної програми енергозбереження України та програми державної підтримки розвитку нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії, наголосивши, що від цих двох програм напряму залежить рівень згаданих вище показників.

Президент висловив переконання, що найбільший вплив на політику раціонального використання енергетичних ресурсів повинна здійснити місцева виконавча влада і органи місцевого самоврядування при сприянні центрального уряду та профільних міністерств і відомств. Також мають бути винайдені стимули до запровадження відповідних проектів з боку бізнесу. Відтак, Глава держави поставив завдання кожному регіону ухвалити власні програми щодо запровадження енергозберігаючих технологій та використання альтернативних видів енергії.

Схожі записи