Зареєстровано закон про розвиток альтернативної енергетики

Група народних депутатів від різних парламентських фракцій, зокрема, Андрій Клюєв (ПР), Микола Мартиненко (НУ-НС), Алла Александровська (КПУ), Руслан Богдан (БЮТ) і ряд інших народних депутатів, запропонували на розгляд парламенту законопроект, щодо стимулювання розвитку альтернативних джерел енергії. Відповідний документ, був зареєстрований в парламенті 26 березня під номером 4267.

Законопроектом пропонується внести зміни до ряду законів України. Земельний кодекс, зокрема, запропоновано доповнити нормами, які забороняють виставляти на продаж земельні ділянки державної або комунальної власності на земельних торгах в разі будівництва на них об’єктів альтернативної енергетики.

Ціну продажу запропоновано розраховувати виходячи з методу копіталізації земельної ділянки. Крім цього, парламентарії пропонують зобов’язати Мінпливенерго щорічно до 31 брезня надавати ВР звіт про стан альтернативної енергетики та заходах щодо її розвитку, а НКРЕ вести реєстр об’єктів електроенергетики, котрі використовують альтернативні джерела енергії.

Окрім цього, законопроектом для НКРЕ встановлений обов’язок під час затвердження інвестиційних програм повністю враховувати витрати на підключення до альтернативних джерел енергії і оприлюднити інформацію про вартість підключення до таких джерел. На рівні Закону нардепи пропонують також встановити фіксовану ставку “зеленого” тарифу для підприємств, які виробляють електроенергію з використанням енергії вітру, сонця і на основі біомаси, строком на 20 років.

Як наголошується в записці пояснення до законопроекту орієнтиром у формуванні структури “зеленого” тарифу буде тарифна модель Німеччини. Механізм фіксації “зеленого” тарифу в Німеччині був ініційований в 1998 році. Верхнє граничне значення “зеленого” тарифу в Німеччині складало 0,58 євро за квт/год.

За матеріалами Ліга

Схожі записи