Запоріжжя розробляє власний план енергоефективності

На нараді в міськвиконкомі Запоріжжя підвели деякі підсумки того, що вже було зроблено в місті в питанні енергозбереження та впровадження сучасних технологій.

3972_energoefektivnist

На нараді в міськвиконкомі Запоріжжя підвели деякі підсумки того, що вже було зроблено в місті в питанні енергозбереження та впровадження сучасних технологій.

Як розповів міський голова Олександр Сін, представлені питання надзвичайно важливі, оскільки пов’язані з економічною і політичною стабільністю держави. За його словами, все, що робиться зараз у Запоріжжі, відбувається в рамках єдиної державної політики.

– Напрямок енергоефективності визначено, як один з найважливіших стратегічних планів розвитку. Наведу цифри, які дадуть розуміння тієї ситуації, в якій ми знаходимося. Тільки за останні п’ять років, як показує аналіз, через постійне збільшення тарифу на електроенергію оплата бюджету міста за освітлення вулиць зросла фактично в три рази і склав до 2012 року понад 5 млн грн. У КП «Водоканал» при зменшенні споживання електроенергії в два рази за останні 10 років витрати на її вартість збільшилися в три рази. У концерну «ГТС» витрати на електроенергію за останні 5 років зросли більш, ніж у два рази, це при тому, що там були проведені серйозні заходи з економії електроенергії, – зазначив мер.

Міський голова також сказав , що Уряд поставив завдання за п’ять років знизити споживання газу в країні у два рази.

– Якщо ми залишимо такий рівень енергоспоживання , то власникам підприємства доведеться економити на зарплатах, а це порочне коло. Що б цього не допустити , все від нас залежне на рівні міста ми повинні зробити для виконання завдання енергозбереження та впровадження сучасних технологій. Я можу навести приклад: на концерні «ГТС» за рахунок впровадження енергоефективного обладнання , ми можемо реально майже наполовину скоротити собівартість виробництва гарячої води. За рахунок термомодернізації будівель ми можемо скоротити споживання тепла в три рази , – розповів міський голова.

Олександр Сін, до речі, підкреслив, що питання індивідуального опалення, до якого так сильно прагнуть багато запорожці, не варте такої уваги, тому як централізоване опалення за рахунок оптових позицій і єдності системи завжди буде набагато більш вигідним, ніж поквартирне опалення, не кажучи вже про небезпечність окремих газових котлів у кожній квартирі.

– Якщо порахувати за вартістю, то кожен зрозуміє, що не може ніколи маленька котельня бути ефективніша, ніж велике обладнання. Що ж до тарифів, то вже кілька років Уряд стримує зростання цін на електрику і на газ, що дає сьогодні стабільні тарифи. Інше питання – це те, що ми можемо йти шляхом зниження споживання тепла за рахунок термомодернізації, – сказав міський голова.

Про пілотні проекти муніципального енергетичного плану розповів Вадим Демченко – представник Запорізької міської інвестиційного агентства.

– Зараз у місті ми розробляємо муніципальний енергетичний план і вже починаємо його впроваджувати у вигляді пілотних проектів. В якості об’єктів ми взяли всього потроху: школу, дитсадок, вулицю і під’їзд. По першому проекту ми розробили глибоку модернізацію дитячого саду (в частині опалення), за рахунок встановлення теплового насоса і геліоколектора, який переводить сонячну енергію в теплову. Справа в тому, що ми живемо дуже в сприятливому районі: у нас відмінна соляція – набагато краща, ніж у тій же Німеччині, де ця технологія дуже розвинена. Так що, це гібридна сучасна система – вона гнучка, розумна і зручна для людини. Тут основне завдання – замінити природний газ сонячною енергією і знизити споживання теплової енергії. Вартість такого проекту 3 млн грн, термін окупності 7 років, – каже Вадим Демченко.

На нараді було представлено ще кілька проектів, які вже розроблені і чекають фінансування. Наприклад, «Глибока модернізація школи», де система опалення буде модернізована геліоколекторами і гранульованим паливом, що складається з зерняткових лушпиння. У даному випадку споживання газу може бути знижене на 75 %. Вартість проекту 4 млн 700 тис. грн, термін окупності – 9 років. Також розробники запропонували проект переведення освітлення вулиці на світлодіодні світильники ( 189 шт.), За рахунок чого можна буде знизити споживання електроенергії на 65 % і зменшити бюджетні платежі в 12 разів. Тут обсяг інвестицій становить 2 млн 700 тис. грн , при окупності 2,8 років.

Це лише деякі з представлених проектів. За словами мера місто бере активну участь у державному плані енергоефективності та буде далі це робити, вносячи свою лепту, оскільки не менш за інших зацікавлений у впровадженні нових технологій.

Схожі записи