|

Енергія припливів та відливів. Як це працює?

Приливна енергія в основному базується на місячній гравітації. У той же час потенціал приливної гідроелектроенергії вже давно визнано. В порівнянні з традиційним ГЕС, приливні енергетичні проекти є дорогими, тому що масивні конструкції повинні бути побудовані в складних умовах та солоній воді.

tidal

Приливна енергія в основному базується на місячній гравітації. У той же час потенціал приливної гідроелектроенергії вже давно визнано. В порівнянні з традиційним ГЕС, приливні енергетичні проекти є дорогими, тому що масивні конструкції повинні бути побудовані в складних умовах та солоній воді.

Одним з найбільш практичних способів використання енергії припливів і відливів є стара концепція: закриття гирла річки або приливного басейну від моря з установкою електростанції в шлюзі. Під час припливів і відлив змінюється рівень моря, що викликає перепаду тиску між рівнем басейну і моря. Коли ця різниця стає досить великою потік відкривається через приливні генератори, доки різниця в рівнях не стає занадто низькою для приведення в дію турбіни. Коли приплив починає повертатися, і рівень моря піднімається, то басейн знову заповнюється для наступного циклу. Ці цикли відбуваються приблизно два рази в день. За допомогою нової технології, турбіни можуть бути побудовані для виробництва електроенергії в обох напрямках, а також працювати в якості насосів в обох напрямках.

Проблеми приливних станцій

Відносно низький напір води вище турбіни обмежує здатність окремих генераторів до близько 25-50 мегават (МВт). Через це, необхідно багато установок, щоб досягнути значної потужності. Устаткування має витримувати вплив солоної води протягом тривалої експлуатації. Середній виробіток електроенергії сильно обмежений – два рази в день протягом припливів і відливів. Середній виробіток приливної електроенергії становить менше 40 % від встановленої генеруючої потужності. Для порівняння, виробництво електроенергії з річкових гребель як правило в середньому становить 70-100% від встановленої потужності. На відміну від енергії ГЕС, щоденні, щомісячні та щорічні наявність приливної енергії цілком передбачувані, але вони повинні бути інтегровані з іншими джерелами виробництва енергії, які можна регулювати, щоб згладити коливання приливної генерації.

Місце розташування

Є відносно невелике число прибережних місць в світі, де приливний діапазон (тобто, різниця між високими і низькими приливами) досить великий, щоб забезпечити ефективну експлуатацію обладнання. Там повинен бути достатньо високий рівень приливу – понад 5 м. Місце повинно також включати в себе природню затоку, що можна буде використовувати в якості басейну для зберігання великого обсягу морської води під час припливу, і перебувати в межах гирла таким чином, що робота установки істотно не зміниться приливний резонанс.

Самі високі припливи в світі відбуваються у верхній течії затоки Фанді , де приливи досягають 16м. Унгава , на східному узбережжі Канади, і гирла річок уздовж узбережжя Британської Колумбії також демонструють досить високі приливні діапазони. Найбільше місце приливної енергії, що знаходиться в експлуатації ¬- озеро Tidal в Південній Кореї. Інші великі приливні електростанції розташовані на річці Ранс у Франції і Білого моря в Росії. Береги Аргентини, Північно – Західна Австралія, Бразилія, Індія, Корея, Сполучене Королівство, а також американські штати Мен і на Алясці.

Схожі записи