Японія допоможе Україні підвищити ефективність енергетики

Японія запропонувала Україні проект переходу теплоелектростанцій на газово-вугільні установки, що має підвищити їх енергоефективність та збільшити екологічну безпеку енергетичних об’єктів.

tec_1

Влада України і Японії досягли первинних домовленостей про оптимізацію української енергосистеми за рахунок японських технологій та фінансів. Представник японського міненерго Шигекі Іваї повідомив, «Країна сонця що сходить» надасть Україні цілий ряд технологічних рішень, спрямованих на підвищення ефективності роботи електростанцій країни. Японія також запропонувала розрахований на 20 років кредит під 1 відсоток річних, який дозволить знизити споживання палива енергосистемою України та підвищити її екологічність.

Головним результатом цієї співпраці має стати перехід цілого ряду теплоелектростанцій Західної України на газово-вугільні установки, завдяки чому серйозно знизиться залежність країни від антрациту, що став дефіцитним у зв’язку з подіями на Донбасі.

Японія володіє технологіями маловитратних модифікацій ТЕС на нову сировину, і вони будуть передані українській стороні на безоплатній основі в рамках вищезгаданого співробітництва.

Кредит же, виділений Японією, піде на загальну модернізацію енергосистеми України, за підсумками якої споживання природного газу в країні має знизитися на 10 відсотків.

Представники японської сторони відзначили також те, що крім економічності та ефективності, їх допомога буде направлена і на підвищення екологічної безпеки енергетичних об’єктів України. У Японії на гіркому досвіді знають вагу техногенних катастроф, і в своїй нинішній діяльності керівництво країни підтримує ініціативи, спрямовані на їх застереження у всьому світі.

Конкретні цифри і терміни співробітництва між Японією та Україною в цьому напрямку, поки що не називаються, але вже зараз фахівцям азійської країни знайшлась робота в Україні, де вони провели аудит двох теплоелектростанцій на заході країни – Бурштинської та Трипільської, і підготували документацію для їх переходу на газово-вугільні установки. Судячи з цього, практична частина модернізації на перерахованих об’єктах почнеться вже в поточному році, і в наступному році ефективність спільної роботи можна буде побачити на прикладі конкретних результатів.

Українська сторона має надію зниження енергетичної залежності від російських енергоносіїв завдяки такому кроку. Нагадаємо що Україна вже тривалий час шукає шляхи для зміцнення енергетичної незалежності у зв’язку з поточним конфліктом. Виділення коштів на сонячну енергетику та будування потужних вітроелектростанцій в Карпатах, разом із переходом на газово-вугільні установки, здаються вельми перспективними.

Схожі записи