Компанія nanoFlowcell представить революційний електромобіль Quant-F

Вже в березні цього року компанія з Ліхтенштейну представить свій новий електромобіль Quant-F, котрий зможе проходити на одному заряді акумулятора 800 кілометрів, на що не здатна жодна інша модель електричного автомобіля.

quant_1

Компанія з Ліхтенштейну, nanoFlowcell, проанонсувала дебют у Женеві концептуального електромобіля Quant F з екзотичною технологією потокових батарей NanoFlowсell. Перед нами еволюція торішнього суперкара Quant e-Sportlimousine. Тоді творцям машини вдалося вразити глядачів. Уявіть: повний привід, пікові 925 сил, довжина приблизно 5,26 м і пробіг 600 км на одній зарядці. Що вже говорити про її оновлену модель, чиї двигуни розвивають сумарну потужність 1090 к.с. Запас ходу на одному заряді підвищився до 800 км. Жодна серійна модель на батареях не володіє такими характеристиками.

Максимальна швидкість «потокового» електромобіля, як повідомляється офіційними джерелами, 297 км/год.

Потокові батареї відомі давно, з ними не перший рік проводять експерименти. Вся хитрість в конкретній реалізації: підборі реагуючих речовин. Ключовим елементом такої системи є іонообмінна мембрана. Фірма nanoFlowcell стверджує, що якщо раніше показані потокові акумулятори володіли питомою ємністю на одиницю маси приблизно на рівні літієво-іонних батарей, то у NanoFlowсell – у п’ять разів більше. Правда, місткість на одиницю об’єму тут не така райдужна, тому побудувати такий же легковик з великим багажником буде проблематично. Зате є плюс: розробники не розкривають склад електролітів, але запевняють, що вони не токсичні і не горючі.

quant_3

“Замість того щоб використовувати водень і кисень, як у звичайному паливному елементі, ми працюємо з двома іонними рідинами – одна з позитивним зарядом і одна з негативним зарядом,” говорить головний директор компанії.

У Quant F розробники наростили обсяг баків для іонних рідин. Замість сумарних 400 л – тепер 500 л. Блок суперконденсаторів отримує від батареї струм до 50 А, а на мотори може короткочасно видавати більше 2000 А. Творці концепту стверджують, що їм не знайома ні один електромобіль із такою потужністю.

“При загальній ємності паливного бака 500 літрів, що складається з двох 250-літрових баків, ми домоглися збільшення дальності понад 30 відсотків у порівнянні з електронною Sportlimousine.”

quant_2

Напруга в системі приводу теж значне: короткочасно його тепер можна підвищувати до 735 В (було 600). У довготривалому режимі вона обмежена 400 вольтами.

Переробці піддалася і трансмісія. Тепер мотори з’єднані з колесами через автоматичні двоступеневі передачі. При цьому машина може рухатися в повноприводному і заднеприводном режимах.

Компанія nanoFlowcell планує запустити даний концепт у серійне виробництво. За попередньою інформацією буде випускатися кілька десятків електромобілів на рік. Їх ціна поки невідома. Компанія стверджує що технологія потокових електродвигунів, що застосована у Quant-F, це майбутнє електромобілів.

Схожі записи