3,4 мільярди доларів на сонячну енергію в Україні

Кабінет Міністрів України зробив офіційну заяву, що у сонячну енергетику буде інвестовано більш ніж 3 мільярди доларів. Мета такої значної інвестиції – значно збільшити долю видобування відновлювальної енергії та зменшення залежності від російського газу.

electropanel1

Цього місяця офіційний представник Українського кабміну зробив цікаву заяву щодо відновлювальних джерел енергії. В промисловість сонячної енергетики буде інвестовано більш ніж 3 мільярди євро. На сьогодні лише 3,8% енергії в Україні добувається з відновлювальних джерел, і пріоритетом є збільшити цей відсоток до 2020 року. Прийнятною цифрою є 11%. Такий важливий крок має суттєво зменшити залежність України від російського газу.

Нагадаємо що між Україною та Росією зараз триває конфлікт військового характеру, за останні вісім місяців загинуло понад 5000 російських терористів.

Природній газ, вугілля та ядерна енергія – складають основну частину енергозабезпечення України. Рідке паливо використовується для вироблення електроенергії і, в переважній більшості, імпортується з Росії. Представники «Нафтогазу» заявляють що протягом найближчих років Україна суттєво знизить обсяги закупівлі палива в Росії, нагадуючи, що це було б неможливим ще кілька років тому, коли російський ринок палива охоплював ледь не 100% імпорту газу в Україні. Сьогодні ж Україна лібералізує свої відносини із європейським ринком палива і намагається закуповувати паливо в інших держав.

Виникає питання: хто хоче вести бізнес із державою, котра підтримує терористів аби завдати шкоди своєму партнерові?

Аудиторська компанія «Ernst&Young» повідомляє що Україна має потужний потенціал сонячної енергії, а окрім того має ще й гарний потенціал енергії вітру. Розвиваючи ці галузі альтернативної енергетики разом Україна могла б здобути справжню енергонезалежність у багатьох напрямках.

Енергетична незалежність може суттєво знизити кількість фінансів, що витрачається на закупівлю енергоносіїв та палива, натомість дозволить країні витрачати гроші на її внутрішній розвиток. Окрім того успіх в цьому напрямку може знизити геополітичну напруженість, що часто пов’язана із фінансовою чи енергетичною залежністю. «Чим більше енергетичної незалежності здобуде Україна – тим більше її шансів на геополітичну стабільність» – говорять аналітики.

Схожі записи