Огляд презентації Kia TRAIL’STER e-AWD на Авто-шоу в Чикаго

Менше тижня тому Kia презентували повнопривідну версію електромобіля Soul – гібрид що отримав назву Trail’ster e-AWD. Презентація відбулась в місті Чикаго, штат Іллінойс. Шеф дизайнер корейської компанії назвав Kia Trail’ster кроком в майбутнє.

kia_eawd_3

Всього кілька днів тому в Чикаго, Іллінойс, відбулось Авто-Шоу, в основі якого лежала презентація нового електромобіля від Kia – Trail’ster e-AWD. Презентація відбувалась на чолі із виконавчим віце-президентом компанії Kia – Майклом Спраго. Також на авто шоу були різноманітні музичні розваги із гуртом під назвою «Catch», але ці моменти можна пропустити, адже до нашої статті вони відношення не мають. Тож того вечора Kia взялись сміливо розсекречувати деталі їхнього концепту електричного AWD.

Електромобіль був представлений в білому та бронзовому кольорах, як і було показано раніше. Дизайн електромобіля Kia був створений в їх Каліфорнійській дизайн-студії і орієнтований не тільки на красивий зовнішній вигляд, а й на міцність та функціональність. Дизайн багато в чому орієнтується на їзду по гірських дорогах. Та й взагалі, як стверджує Майкл, на створення Trail’ster-у творців надихнуло підкорення снігової вершини Сієра, що в Неваді.

kia_eawd_1

Не приховуючи того що Trail’ster e-AWD базується на позашляховику Soul, Kia, повторюючи його ефективні компоненти трансмісії, перетворили електромобіль в повнопривідну, «класну» малолітражку. Хоча так назвати нове авто можна лише частково, адже Trail’ster e-AWD – гібрид, що працює й на електродвигуні, що знаходиться ззаду, й на бензиновому двигуні, що припадає на передню вісь.

kia_eawd_2

Kia заявили: «колір кузова повинен бути “земляним”, імітувати поєднання весняної снігу та багнюки. Звісно в красивому вигляді. Пожежно-червоне колесо – це чіткий дизайнерський хід, що одразу натякає на високі технології та потужність зовнішніх передач». В автомобіля складний дах із водовідштовхуючого полотна, котрий можна зняти повністю і зробити автомобіль набагато легшим, а дно кузова захищене міцним алюмінієвим каркасом.

Ззаду автомобіля є система електроприводу, що впливає на вісь задніх коліс. Вона призначена для підвищення характеристик швидкісного запуску та покращення зчеплення в екстремальних погодних умовах або умовах бездоріжжя. Окрім того такий підхід допомагає надати автомобілю миттєвого крутного моменту. Система також покращує економію палива в порівнянні зі стандартними AWD, запускаючи газовий двигун тільки у випадку необхідності, звісно якщо електродвигун витратить свій заряд чи вийде з ладу. Між двигуном та електромотором немає прямого зв’язку, проте будова гібриду дозволяє приводити всі чотири колеса в рух із неймовірною координацією, без залежності того, на якому джерелі енергії автомобіль працює в даний момент.

Цікаво що кожного разу, коли при поганих погодних умовах одне з коліс буксуватиме чи послизатиметься – система оповіщатиме про це водія.

Та й врешті решт, електродвигун позашляховика працюватиме й як генератор, відновлюючи електроенергію кожного разу коли авто гальмує чи їде за інерцією.

Електромобіль склав неабияке враження як на експертів, так і на безпосередніх очевидців заходу. В компанії ж впевнені що нове авто матиме великий успіх, можливо, навіть більший ніж мав Soul EV. Будучи скептиком можна сказати, що щось схоже говорить кожна компанія плануючи до запуску свій проект. Але сьогодні кожен сам може оцінити авто та зробити свої висновки.

Схожі записи