Будинки очищуватимуть повітря

В Мексиці та Італії поступово з’являються будівлі що очищуватимуть повітря. Ефективність однієї споруди приблизно така ж, як і в 80-ти дерев. Розробники стверджують що наявність невеликої кількості таких будівель в містах знизить рівень забрудненості повітря на 50%.

bud_smog_1

Сьогодні рівень забруднення повітря у великих містах стає справжньою проблемою, на вирішення якої часом знаходяться найдивовижніші ідеї. А що може бути більш дієвим в «бетонних джунглях», якщо не самі будинки?

На фото представлена стіна лікарні ім. Мануеля Геа Гонсалеса в Мехіко, що вкрита двоокисом титану (TiO2), здатного поглинати міський смог та різноманітні промислові гази. На думку розробників проекту, будівля здатна щодня поглинати викиди 1 тис. Автомобілів.

Розробка поглинаючих панелей, призначених для зовнішнього облицювання будівель, належить транснаціональній алюмінієвої корпорації Alcoa. Виготовляються нові будівельні конструкції з алюмінію Reynobond за унікальною технологією EcoClean, мають покриття з TiO2, який під впливом прямих сонячних променів руйнує забруднюючі речовини.

TiO2 вже успішно використовується в водоочисних системах, лампочках, приміщенях що очищують повітря та ін. Завдяки природній білизні діоксид титану застосовується в якості пігменту при виробництві пластмас, паперу, фарб, а також медикаментів і навіть продовольчих товарів.

Додавання іонів азоту або триоксида вольфраму дозволяє діоксиду титану виступати в якості фотокаталізатора видимого світла, що збільшує електроліз води. Безпосередньо титан добре вбирає вологу речовину. Тому при попаданні на таке покриття органічні забруднювачі під впливом світла розщеплюються на нешкідливі речовини, які потім просто змиваються дощами.

Що стосується ефективності таких панелей, то на думку розробників поглинальна здатність облицьованої такими панелями поверхні площею 929 м2 дорівнює здатності поглинання 80 дерев.

Незважаючи на те, що очищення повітря від шкідливих речовин за допомогою стінових панелей поки не отримала широкого розповсюдження, проте у великих містах вже обговорюється можливість такої практики. Зокрема, Лондон, планує використовувати при будівництві в сильно загазованих районах панелі з діоксидом титану

bud_smog_3

Інше місто – Мілан, приймає на озброєння в якості методу очищення повітря конструкції із спеціального цементу i.active, також досить ефективного у справі охорони атмосферного повітря.

Експериментальне будівлю Palazzo Italia з фасадом, всмоктуючим зміг, зводиться до виставки Milan Expo 2015 за проектом архітектурної фірми Nemesi & Partners. Під впливом сонячних променів забруднювачі перетворюються в нешкідливі солі. За даними досліджень покриті таким цементом панелі здатні зруйнувати до 70% оксиду азоту.

Підрахунки свідчать, що якщо 15% будівель в місті будуть виконані з використанням такого цементу, це дозволить знизити рівень забруднення повітря на 50%, тобто 1000 м2 усуває забруднення, створене 30-ю бензиновими автомобілями ».

bud_smog_2

Екологічність будівлі не обмежується використанням смогразрушающего цементу, порядком 80% фасаду будівлі, площею 930 м2, буде вироблено з вторинних ресурсів. Крім цього, дах будівлі буде покритий фотогальванічними елементами для перетворення сонячної енергії в електричну, яка забезпечуватиме потреби нової будівлі. На будівництво буде витрачено 2200 тонн цементу.

Футуристичний дизайн будівлі, що нагадує скам’янілий ліс, дозволяє також звернути нашу увагу на проблему катастрофічного зникнення лісів на планеті.

Таким чином, сучасні методи очищення повітря не тільки удосконалюються, але й доповнюються новими ефективними рішеннями, що мають, будемо сподіватися, великий потенціал.

Схожі записи