Мексиканська компанія “Аеромехіко” здійснила перший трансатлантичний рейс з використанням біопалива

У перший трансатлантичний комерційний рейс з використанням біопалива відправився в понеділок авіалайнер мексиканської компанії “Аеромехіко”. Літак “Боїнг-777-200ER” з 250 пасажирами на борту здійснює політ за маршрутом Мехіко-Мадрид. “Це перший в світі трансатлантичний рейс з використанням біопалива”, – заявив на прес-конференції президент “Аеромехіко” Хосе Луїс Барраса.

За його словами, баки лайнера на 70 відсотків заповнені звичайним пальним і на 30 – екологічно чистим паливом, яке істотно знижує шкідливі викиди в атмосферу. Поки використання біопалива для літаків економічно нерентабельно, так як воно виявляється значно дорожче звичайного пального, визнав Барраса. Однак його компанія не підвищувала ціни на квитки по здійснюваному рейсу Мехіко-Мадрид, взявши на себе додаткові витрати.

Нещодавно інша мексиканська авіакомпанія “Інтерджет” здійснила перший комерційний політ на біопаливі по одному з національних маршрутів. Вона також не підвищувала розцінки на квитки. Біопаливо для літаків проводиться на півдні Мексики з рослинної олії, яку отримують після переробки одного з видів чагарнику. Примітно, що його можна вирощувати в різних штатах країни навіть на грунтах, не придатних для сільськогосподарського виробництва.

Схожі записи