Текілу визнали кращим біопаливом

Результати дослідження британських учених показали, що етанол, отриманий з блакитної агави (сік використовується для виробництва текіли), є найкращим видом біологічного палива. Про це пише британське видання The Guardian. Так, застосування нового біопалива, отриманого з блакитної агави, могло б істотно скоротити викиди в атмосферу шкідливих речовин автомобілів. “У агави велика перевага, оскільки вона може рости на занедбаних і пустельних землях, а не на орних землях, і для цього не потрібно буде тіснити продовольчі сільгоспкультури”, – стверджує дослідник з Оксфордського університету Олівер Індевайлді (Oliver Inderwildi).

Велика частина етанолу, що використовується як замінник бензину, на сьогодні виробляється з кукурудзи, зокрема в США. До того ж критики звинувачують виробників біопалива з кукурудзи у стрибку цін на зерно в світі до рекордних рівнів.

Дослідження показало, що агава здатна давати хороший врожай на гарячій, сухій землі, а отриманий з неї етанол – надавати щодо незначний вплив на навколишнє середовище, пише видання. До того ж агава виробляє високий рівень цукру, який, як вважають вчені, може бути перетворений в алкоголь, який використовується надалі як біопаливо.

Також було встановлено, що при виробництві етанолу з агави викид вуглекислого газу на мегаджоуль енергії склав 35 г у порівнянні з 85 г / МДж при виробництві етанолу з кукурудзи. У той же час, в результаті згоряння бензину викид вуглекислого газу в атмосферу становить близько 100 г / МДж.

Схожі записи