В Японії кількість зарядних станцій для електромобілів перевищила кількість АЗС

Цікава річ, кількість зарядних станцій для електромобілів в Японії перевищила кількість АЗС. Тоді як заправок в країні усього близько 34 000, кількість зарядних станцій сягнула 40 000. Компанія Nissan, провідний виробник електромобілів в Японії, сверджує, що це не примха, а необхідність.

jap_ev_azs_nisaan_1

Японія – справді дивовижна країна. Ще століття назад будучи відсталою феодальною державою, сьогодні країна «сонця що сходить» сягнула високого рівня технологічного розвитку. Ідучи попереду технологічного прогресу, Японія залучає все більше й більше електромобілів для громадян, на зміну класичним автомобілям. Тож не дивно що сьогодні кількість зарядних станцій для електрокарів перевищила кількість АЗС в країні. Зараз Японія є домом понад 40 000 зарядних станцій для електромобілів. У порівнянні із 34 000 АЗС – різниця надто видима, щоб пропустити її повз очей.

Нові дані надходять до нас від провідного виробника електромобілів у Японії, Nissan, що продали понад 160 000 електромобілів Nissan LEAF всього за кілька років, звісно, від початку продажів електромобіля у світі.

Як бачимо, минуло зовсім небагато часу, і електромобілі – вже не дивовижна новинка, а звичайний транспортний засіб, що в якійсь мірі витісняє з ринку класичні бензинові автомобілі. Можливо, зовсім скоро на дорогах світу електрокарів теж стане більше, ніж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння.

І все ж, незважаючи на великі продажі, керівники японської компанії відзначають, що такі цифри є значно нижчими, ніж очікували в компанії Nissan. “Важливим елементом подальшого зростання ринку є розвиток інфраструктури зарядних станцій” – відзначив фінансовий директор Nissan Джозеф Дж. Петра, під час недавньої телефонної конференції з аналітиками.

Тож велика кількість зарядних станцій ще не означає, що електрокарів стало багато. Насправді це необхідність, оскільки більшість сучасних електрокарів можуть проїхати на одному заряді не більше 200 км. Той же Nissan LEAF проїжджає максимум 140 кілометрів, і є велика ймовірність застрягти між будинком і роботою. І чим більше таких станцій буде з’являтися, тим популярнішими будуть ставати електромобілі.

Позитивним моментом є ще й те, що компанії, нарешті, домовилися між собою робити електроАЗС універсальними, до багатьох станціях можуть підключатися автомобілі різних марок. Не так давно BMW AG, Volkswagen AG і Tesla Motors об’єднали зусилля для реалізації цього завдання.

А американська компанія Great Plains Energy Inc. заявила про намір побудувати 1000 зарядних станцій в США для електромобілів вже цього року. Причому, зарядка буде безкоштовною для всіх до 2017 року.

А минулого тижня в США була озвучена цікава пропозиція виділити 654 млн. доларів на будівництво 25 000 електричних зарядних станцій.

Враховуючи ці дані, цілком можливо, що і в інших країнах світу кількість зарядних станцій для електрокарів незабаром перевищить кількість АЗС. Але поки нормою стало те, що Японія – попереду всієї планети, і кількість зарядних станцій для електромобілів у країні й надалі зростатиме.

Схожі записи