Російські вчені запропонували як сировини для біопалива використовувати мул

Фахівці Інституту біофізики СО РАН і Сибірського федерального університету запропонували новий економічний метод виробництва біопалива, зокрема біодизеля, за якістю не відстає від звичайного палива для автомобілів. Такий біодизель не токсичний, легко розкладається і має масу інших переваг, але головне – його використання не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Зазвичай у виробництві «зеленого» дизеля використовується біомаса, що складається з ріпаку та іншої рослинної сировини. Така сировина відрізняється досить високою вартістю, тому що вимагає значних витрат на вирощування, збирання та переробку рослин. Російські фахівці припустили, що рослинна біомаса може бути замінена звичайним мулом, який у надлишку утворюється на дні неглибоких, добре прогрітих в літній час водоймах.

Проби, взяті з дна невеликого сибірського озера Бугач, багатого водоростями і живильними речовинами, показали, що дана сировина цілком придатне для виробництво біодизеля, який відповідає всім європейським стандартам «зеленого» палива.

Звичайно, вміст жирних кислот в мулі значно менше, ніж у звичайній рослинної біомаси, тому такої сировини буде потрібно дещо більше, ніж зазвичай. Проте виробництво біодизеля з мулу все одно в підсумку виявиться набагато рентабельніше, ніж з біомаси, так як сама сировина повністю безкоштовно. Фінансові кошти будуть потрібні тільки на видобуток мулу з дна евтрофних озер та підготовку до хімічній обробці.

Крім того, виробництво екологічно чистого палива з мулу дозволить вирішити проблему з очищенням таких невеликих озер – щорічно із дна вигрібаються таку кількість сировини, якого цілком вистачить для роботи невеликого заводу з виробництва біопалива.

Схожі записи