У Франції створили вітрогенератор у вигляді дерева

Французька компанія NewWind створила вітряк у формі справжнього дерева. Висотою 3 метри та оснащений 72-ма турбінами вітряк вироблятиме електроенергію навіть при слабкому вітрі.

derevo1

Не так давно французька компанія NewWind представила концепт вітряка у вигляді дерева. Вітряк Arbre a Vent (що українською означає «вітряне дерево») заввишки три метри оснащений 72-ма міні-турбінами, які здатні виробляти електричну енергію при мінімально слабкому вітрі, до 7 км / год.

Творцем генератора є винахідник Жером Мішо-Ларівьер. Перший примірник штучного дерева був встановлений Жером у французькій комуні Плюмерія-Боду, розташованої в північно-західній частині країни.

derevo3

Класичні вітряки що виробляють електроенергію – вже давно не новинка. Але в них є кілька недоліків, наприклад те що вітряки видають багато шуму під час роботи, мають бути гігантських розмірів, а також для ефективної роботи такі конструкції вимагають вітру силою не менше як 15 км/год.

«Вітряне дерево» працює тихо і виглядає як справжнє дерево. Інженер Джулія Ревю говорить: «У містах сильного вітру немає, але з іншого боку, він дуже турбулентний. Цим турбінам для роботи підійде й слабкий вітер, одне таке дерево може видати близько 3 КВт, які можна використовувати, наприклад, для зарядки електромобілів або для вуличного освітлення»

Вартість першого вітряка склала 30 000 євро, і скоро він буде представлений й у Парижі. Початок серійного виробництва запланований вже на наступний місяць.

Винаходом зацікавились архітектори, плануючи вбудовувати такі до будинків.

Висока собівартість таких вітрогенераторів створює проблеми у їх розповсюджені, тож їх творець все ще шукає спонсорів для масового виробництва «вітряних дерев».

Схожі записи