Швейцарія скорочує субсидії у сфері сонячної енергетики

Сонячна енергетика в Швейцарії може позбутися матеріальних стимулів до розвитку. Днями уряд країни оголосив про свої плани щодо скорочення субсидій у даному сегменті.

1969_sonyachni_batarei

Сонячна енергетика в Швейцарії може позбутися матеріальних стимулів до розвитку. Днями уряд країни оголосив про свої плани щодо скорочення субсидій у даному сегменті. Швейцарська професійна асоціація сонячної енергетики вже поспішила назвати рішення влади катастрофою. Однак багато експертів вважають: все не так погано і подібні заходи зможуть мати і позитивні результати.

Швейцарський уряд планує радикально переглянути політику енергетичного регулювання в країні. Зміни торкнуться багатьох областей. Найбільша загроза нависла над сектором альтернативної енергетики, в якій планується скорочення пільгових тарифів, в першу чергу в сонячній сфері.

Політики пропонують скоротити пільгові тарифи для фотоелектричних систем на 35-40% і знизити компенсаторний період до 15 років. Swissolar у свою чергу вважає, що в такому випадку за новими встановленими тарифами фотоелектричні системи зможуть вийти на самоокупність і почати приносити прибуток не раніше, ніж через 22 роки – це занадто великий термін, який тільки загальмує розвиток ВДЕ в країні.

Крім того, в планах уряду значиться повне відсікання поняття «інтегровані системи» від ринку відновлюваної енергетики, що означає скорочення пільгових тарифів для інтегрованих фотоелектричних систем до 50%.

Однак, незважаючи на багато негативні моменти, ряд експертів відзначають: дане рішення має також і позитивні сторони. У першу чергу, нова ситуація дозволить отримати більш чітке уявлення щодо перспектив сонячного ринку і його здатності розвиватися без фінансових ін’єкцій з боку держави. Крім того, скорочення дотацій змусить компанії більш активно використовувати нові розробки, що володіють кращими характеристиками.

Додамо, що швейцарський уряд обіцяє зберегти нинішні пільгові тарифи для всіх фотогальванічних елементів, які були встановлені до прийнятих щодо скорочення субсидій рішень. Планується, що новий законопроект почне діяти з 1 січня 2014 року.

Схожі записи