Потужність встановлених сонячних батарей перевищила позначку у 100 ГВт

У 2012 році у всьому світі було підключено до мережі близько 30 ГВт генеруючих потужностей на базі сонячних батарей. Показник зберігся приблизно на тому ж рівні, як роком раніше. Найбільш значний внесок у розвиток геліоенергетики в розглянутому періоді внесли Німеччина (за рік встановлено 7.6 ГВт), Китай (за різними оцінками від 3.5 до 4.5 ГВт) і Італія (3.3 ГВт). У Сполучених Штатах Америки в 2012 році було додано 3.2 ГВт генеруючих потужностей на базі сонячних батарей.

Цією інформацією з журналістами поділилися представники Європейської асоціації фотоелектричної індустрії (European Photovoltaic Industry Association; EPIA). Вони також відзначили, що загальна потужність встановлених сонячних панелей перевищила 100 ГВт. Їх робота дозволяє уникнути попадання в атмосферу 53 млн. тонн вуглекислого газу на рік. Показник може збільшитися на один або два гігавата до моменту публікації остаточних результатів аналізу ринку геліоенергетики в травні.

“Ще 10 років тому ніхто не міг припустити, що до 2012 року потужність встановлених у всьому світі сонячних фотоелектричних панелей буде вище 100 ГВт”, сказав президент EPIA, Вінфрід Хоффманн. “Навіть незважаючи на важку економічну обстановку і зростаючу нормативну невизначеність, нам майже вдалося повторити рекорд 2011 року”.

Підсумки року в розрізі вітряної енергетики також виявилися досить вражаючими рік. Якщо вірити інформації Глобального ради з ветроенегетіке (Global Wind Energy Council; GWEC), за станом на кінець розглянутого періоду загальний обсяг встановлених генеруючих потужностей складав в даному випадку 44.7 ГВт. США і Китай в 2012 році розділили між собою перше місце за обсягом нових генеруючих потужностей на базі вітрогенераторів: в кожній з країн було встановлено приблизно по 13 ГВт.

У минулому році також був введений в експлуатацію перший великий комерційний вітропарк в Африці, розташований на південь від Сахари. Генеруюча потужність проекту в Ефіопії становить 52 МВт. Нещодавно в ПАР почалося будівництво вітропарку потужністю понад 500 МВт. Тому GWEC очікує, що Африка незабаром перетвориться на один з найбільших ринків вітряків.

Відновлювані джерела енергії, як і раніше активно розвиваються по всьому світу, навіть незважаючи на припинення фінансової підтримки з бюджету, політичні та нормативні проблеми в деяких країнах.

Схожі записи