Масдар – перше еко-місто поблизу Абу-Дабі з нульовими викидами вуглецю

Масдар Сіті прагне забезпечити життєдіяльність виключно за рахунок відновлюваних джерел енергії. Це місто буде зеленим прикладом , що не забруднює навколишнє середовище викидами від викопного палива.

masdar0

Sheikhdom Абу-Дабі в Об’єднаних Арабських Еміратах планує інвестувати від $ 15 до $ 30 мільярдів доларів, щоб побудувати Масдар Сіті. Місто, що було розроблено відомим британським архітектором лордом Норманом Фостером, забезпечення якого спроектовано виключно на використанні енергії сонця, вітру і відходів. Шість квадратних миль піску пустелі 30 км за межами міста Абу-Дабі стане місцем будівництва в найближчі роки. Місто розраховане на 50 000 чоловік і 1500 підприємств малого бізнесу та великих транснаціональних корпорацій.

masdar1

Масдар Сіті прагне забезпечити життєдіяльність виключно за рахунок відновлюваних джерел енергії. 82% енергетичних потреб повинні бути забезпечені сонячною енергією, 1% від енергії вітру, а 17% енергії буде надходити з компосту харчових відходів. Енергетична компанія Masdar буде також використовувати захоплення CO2 в якості компенсації за викиди під час будівництва. Це місто буде зеленим прикладом, що не забруднює навколишнє середовище викидами від викопного палива.

masdar2

Архітектори вирішили використати інтенсивне тепло від палючого сонця в свого союзника, а не противника. Інженерні рішення включають в себе багато сонячних технологій в місті, в тому числі використання концентраторних пристроїв. Ці пристрої будуть концентрувати сонячне світло, зібране дзеркалами в центральній вежі. Ця вежа буде потім направляти потік світла в різні генератори для виробництва електроенергії. Все місто буде використовувати світлодіодне освітлення, а великий світлодіод, який буде встановлено на верхівці вежі міста й буде показувати рівень використання відновлюваних джерел енергії . Якщо світлодіод вежі міста Масдар показує синє світло, то це означає, що рівень споживання в місті нижче ніж рівень генерації. Якщо світлодіод показує червоне світло, що означає, що рівень генерації енергії з відновлюваних джерел є недостатнім для забезпечення поточного енергоспоживання.

madar_3

Автомобілі не будуть допущені в місто. Звичайні автомобілі повинні бути перевірені у міських воріт, а потім ви можете вибрати між старими і новими видами транспорту. Ви зможете переміститися від одного місця до іншого пішки або використовувати системи підземного електротранспорту. Ці транспортні засоби не будуть потребувати втручання людини й курсуватимуть з використанням магнітних смуг руху до пункту призначення за вибором пасажира. Тому жителі не страждатимуть від забруднення викидами вуглекислого газу.

masdar4

Калед Авад, директор проекту Масдар стверджує: “Якість повітря буде кращою, ніж в будь-якій іншій вулиці країн Перської затоки і в світі, і що тільки принесе вам безпеку, здоров’я і щастя.”

Масдар буде як і раніше використовувати електрику для гаджетів, кондиціонування і, найголовніше, для опріснення морської води. Місто має просту ідею: “енергію необхідно використовувати тільки тоді, коли вже вичерпані усі архітектурні та будівельні рішення.” Саме тому в місті будуть відсутні висотні будівлі, а над містом зведені куполи/навіси, що будуть створювати тінь для комфортного пересування пішоходів.

masdar5

Схожі записи