Сік кавунів може стати важливим джерелом біопалива

Сік кавунів, залишених на баштані через ряд косметичних дефектів, може стати важливим джерелом біопалива, пишуть американські учені в статті, опублікованій в журналі Biotechnology for Biofuels, пише РІА Новості. Біопаливом – пальним на основі спиртів з природної сировини – намагаються замінити автомобільний бензин з метою зниження викидів в атмосферу. Над технологіями його виробництва працюють фахівці по всьому світу.


“Близько 20% кавунів щороку залишаються в полі через пошкодження поверхні або неправильні форми. Ми показали, що сік цих кавунів – це джерело сировини, для виробництва етанолу для біопалива“, – пишуть Уейн Фіш і його колеги з сільськогосподарської лабораторії в Оклахомі, США.

Підрахунки учених показали, що при технологічному процесі, що дозволяє отримати 0,4 грама етилового спирту з 1 грама цукру, з одного гектара баштану можна отримати 220 літрів етанолу.

Крім того, кавуновий сік, по словах Фіша, може бути джерелом двох речовин – природного червоного фарбника ликопина, що володіє антиоксидантными властивостями, а також амінокислоти L-цитрулина, популярною біологічною добавкою, до їжі.

Нагадаємо, ще в минулому році міноборони США вклало близько 35 мільйонів доларів в розробку технології виробництва з водоростей біопалива для літаків і автомашин.

Схожі записи