Італії невигідні “зелені технології”

Фахівці Міланського політехнічного університету вивчили окупність в Італії різних енергозберігаючих технологій. Ефекту від деяких з них доведеться чекати іноді до півтора десятків років.

zeleni_tehnologii

Фахівці Міланського політехнічного університету вивчили окупність в Італії різних енергозберігаючих технологій. Ефекту від деяких з них доведеться чекати іноді до півтора десятків років.

Незважаючи на те, що в Італії переважає теплий клімат, деякі капіталовкладення в економію тепла і електроенергії окупаються за лічені місяці, а іноді вони довго не виправдовуються. Через це, кажуть експерти, багато домовласників не поспішають вкладати гроші в сучасні матеріали і технології. На думку дослідників, оптимальний термін окупності витрачених на енергозбереження грошей не повинен перевищувати 4-6 років. В цьому випадку можна сподіватися, що куплений новий матеріал або прилад дійсно принесе економію ще до того, як буде підлягати заміні.

Однак багато стандартні енергозберігаючі заходи навіть приблизно не відповідають цьому правилу. Як відзначають експерти, в П’ємонті установка вікон з термозахисним склом у стандартному приміщенні коштує близько €7,500 євро. При цьому щорічну економію вони приносять в розмірі близько €620, через що окупність настає через 12 років. На Сицилії економія складе ще менше – €470 в рік, а тому повернути вкладені гроші вдасться не раніше, ніж через 15 років.

Аналітики підрахували, що теплоізоляція стін на півночі і на півдні Італії також принесе фінансову вигоду не раніше, ніж через 20 років. Виникає цілком природне запитання: чи є сенс проводити відповідні роботи, якщо за цей період використані матеріали, швидше за все, втратять свої властивості?

І все ж далеко не всі енергозберігаючі технології, з точки зору витрат і окупності, виглядають так непривабливо. За словами фахівців, купівля сучасних освітлювальних приладів не потребує значних витрат. А їх використання виправдовує себе, як правило, за якихось 3 місяці. Досить популярні системи автоматизації керування освітлювальними, нагрівальними приладами та системами кондиціонування окупаються в середньому за 5-5,5 років. Вони, до того ж, підвищують рівень комфорту мешканців. Хорошим рішенням є установка конденсаційних котлів, витрати на які повертаються домовласникам вже через 3,5-4 роки.

Схожі записи