Щоб отримати енергію, розігріють космос

Науковці з Гарвардського університету запропонували отримувати електричну енергію за рахунок інфрачервоного випромінювання тепла Землі у космос. Стаття опублікована в Proceedings of the National Academy of Sciences.

9351_infrachervone

Науковці з Гарвардського університету запропонували отримувати електричну енергію за рахунок інфрачервоного випромінювання тепла Землі у космос. Стаття опублікована в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені розрахували обсяг доступної таким чином енергії і запропонували два типи пристроїв, які зможуть її збирати. Коротко про роботу можна прочитати в прес-релізі університету, викладеному на сайті Phys.Org Контрінтуітивний метод, запропонований фізиками, не суперечить законам термодинаміки. Енергія у відповідності з ним збирається за рахунок різниці в температурі між нагрітим тілом на землі і холодним космосом.

У статті описані два підходи, за допомогою яких цю енергію можна збирати. Перший метод заснований на створенні пристрою, дві частини якого мають різну температуру. Отримати електрику за рахунок різниці температур нескладно – для цього існують добре відомі термоелектричні генератори. Ключова ідея авторів полягає в тому, щоб знижувати температуру холодної частини пристрою за рахунок інфрачервоного випромінювання в космос. За розрахунками фізиків, таким чином можна отримати декілька ватів на квадратний метр площі.

Другий метод заснований на використанні теплового шуму в електричному ланцюзі діода і опору. Коли температура діода (крізь нього струм йде тільки в один бік) вище температури опору, це призводить до появи в ланцюзі напруги. Для того, щоб це напруга використовувати, опір має бути ефективною антеною, яка випромінює інфрачервоні хвилі в космос. Влаштований на цих принципах генератор автори розуміють як зібраний в панелі масив великої кількості мікроскопічних діодно-резисторних ланцюгів. Обидва способи добування енергії вчені пропонують використовувати в комбінації з сонячними батареями. За словами авторів, це збільшить їх ефективність за рахунок того, що вночі панелі будуть переходити в зворотний, «излучательный» режим. Автори при цьому не уточнюють, наскільки складно буде оснастити сонячні батареї подібною функцією і це буде економічно вигідно.

Схожі записи