ЄС вводить антидемпінгові мита на американський біодизель

Європейський союз прийняв рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт біологічного дизельного палива із США на найближчі п’ять років, повідомило у вівторок агентство Франс Пресс із засланням на заяву представників ЄС. Введення антидемпінгових мит, розмір яких складе від 23 євро до 41 євро за сто кілограмів, було схвалене 27 країнами-членами союзу і набере чинності з 12 липня строком на п’ять років.


Доля біодизеля складає 80% в загальному об’ємі вироблюваного в ЄС біопалива. Біодизель виробляється з рослинної сировини.

Раніше повідомлялося, що пропозиція про введення антидемпінгових мит на біологічне дизельне паливо із США була зроблена як відповідь на підтримку американським урядом експортних можливостей національних виробників.

Європейські виробники біодизеля в квітні 2008 року подали скаргу в Єврокомісію на владу США, яка, як вони стверджували, субсидує національних виробників цього екологічно чистого вигляду палива. Європейська рада виробників біопалива (ЕСПБ) закликала Єврокомісію провести антидемпінгове і антисубсидийное розслідування з тим, аби щонайшвидше ввести врівноважуючі заходи відносно експорту із США “B99” (марка біодизеля).

Рада попереджала, що якщо ситуація не зміниться, це приведе до стагнації і навіть падіння виробництва в Європі. У заяві наголошувалося також, що при цьому під загрозу поставлено досягнення мети Євросоюзу – забезпечити до 2020 року 10-процентну долю біодизеля в загальному об’ємі вироблюваного в Європі альтернативного автомобільного палива, повідомляє FuelAlternative.

ЕСПБ стверджувало, що американські конкуренти отримують від уряду США 300 доларів (193 євро) субсидій на тонну біопалива.

Схожі записи