Ідеальний енергоефективний будинок

Норвезьким архітекторам та науковцям вдалося створити приватний будинок, який не лише здатний забезпечити всі енергетичні потреби його мешканців, але й виробляти надлишкову енергію, що може бути реалізована у громадську мережу.

snohetta_ekobudinok

Центр із вивчення будівель з нульовим енергетичним балансом (Норвегія) і відома в країні архітектурна студія Snоhetta, завершили реалізацію проекту унікального екобудинки, який вже охрестили найбільш енергоефективним житловим будинком у світі.

Компактний енергоефективний будинок, за словами його творців, здатний генерувати обсяг енергії, що вдвічі перевищує власне споживання, а різниця може використовуватися для сторонніх потреб, або ж перенаправлятися в централізовану мережу.

Головною особливістю інноваційного проекту став розташований під кутом односхилий дах, покритий сонячними панелями. Її розташування в просторі розраховано таким чином, що навіть взимку обсяг сонячної енергії, що потрапляє на фотоелектричні елементи, достатній для самозабезпечення будинку. Крім цього, дах такої конструкції позитивно впливає на вентиляцію в будинку, знижуючи до мінімуму кількість енергії, необхідної для кондиціонування кімнат і їх вентиляції.

Архітектори з Snоhetta впевнені, що в ході практичної експлуатації особняка його генеруючих потужностей буде достатньо для того, щоб підігрівати воду в басейні на терасі, а також заряджати щоб пару електромобілів його власників.

Якщо ці припущення в дійсності виправдаються, то за рівнем автономності норвезький будинок дійсно буде попереду всієї планети. Подібні проекти вже неодноразово презентувалися різними студіями у вигляді концептуальних розробок, але довести розпочате до кінця і представити серійний варіант своїх проектів, поки що практично нікому не вдавалося.

Схожі записи