Інвестицій в альтернативну енергетику впали на 22%

Інвестиції в «зелену» енергію в світі в першому кварталі впали на 22% і опустилися до найнижчого рівня за останні чотири роки. Причина полягає в обмеженні державних субсидій на розвиток “витратних” поновлюваних джерел енергії, повідомили в агентстві Bloomberg.

fotosintez

Інвестиції в «зелену» енергію в світі в першому кварталі впали на 22% і опустилися до найнижчого рівня за останні чотири роки. Причина полягає в обмеженні державних субсидій на розвиток “витратних” поновлюваних джерел енергії, повідомили в агентстві Bloomberg.

Згідно інформації, отриманої компанією Bloomberg New Energy Finance, в перші три місяці цього року, інвестиції в поновлювані джерела енергії, Енергозбереження, а також «розумні» енергетичні технології знизилися на 40,6 мільярда доларів. Найбільше зниження інвестицій (на 34%) було зафіксовано в сонячної та вітрової енергетики. Це найнижчий квартальний обсяг з 2009 року.

«За останні 18 місяців ми стали свідками закриття низки важливих програм у зв’язку з припиненням дотацій, що є наслідком фінансової кризи”, повідомляє глава компанії Michael Liebreich. Також звертає увагу на той факт, що перший квартал, як правило, самий слабкий, так як банки та інвестори на початку року тільки набирають обертів у своїй діяльності.

Таке зниження відображає вплив невизначеною політики на ключових “чистих” енергетичних ринках. Приміром, у США інвестиції в «чисту» енергетику впали на 54% – 4,5 мільярда доларів. У Європі інвестиції знизилися на 25% – 13,4 мільярда доларів, з яких в Іспанії впали на 96%, в Італії – до 61% і у Франції на третину.

У той час як у Німеччині інвестиції в “зелену” енергетику зросли на 8%, У Китаї державні інвестиції скоротилися на 15%, що становить 8,8 мільярда доларів.

Енергія сонця і вітру може забезпечити Австралію електрикою

Електромобілі не в змозі пробудити інтерес

Третій рік поспіль Каліфорнія знижує викиди CO2

США відмовляється від мети в 1 млн електромобілів до 2015 року

Вартість літій-іонних батарей впала на 14%

Зате в Японії спостерігається значне зростання інвестицій після аварії на АЕС Фукусіма і в зв’язку з закриттям два роки тому своїх атомних електростанцій після підземних поштовхів. Внаслідок цього, в Азії, не включаючи Китай та Індію, інвестиції збільшилися на 47%, на рекордних 10.1 мільярда доларів.

“Якщо ми хочемо, щоб інвестиції в екологічно чисту енергію допомогли зупинити зростання глобальних викидів, рівень цих інвестицій необхідно збільшити в два рази не пізніше осені 2020 року”, підкреслив пан Liebreich. Відновлювані джерела енергії є найбільш привабливими для ринків, що розвиваються, де їх використання спрямоване на вирішення довгострокових енергетичних завдань, поряд зі зниженням енергоспоживання.

Представник компанії First Solar James Brown зазначає, що галузь відновлюваної енергетики в даний час стикається з труднощами і у зв’язку з падінням інтересу до неї в усьому світі. “У інновації необхідно інвестувати. Відновлювані джерела енергії повинні стати більш привабливими для кінцевих споживачів”.

Схожі записи