Кобальт може підвищити ефективність сонячних панелей

Технологія, розроблена швейцарськими вченими передбачає заміну стандартних компонентів барвника на кобальт, який може поліпшити стабільність сонячних панелей

sensibilizovani_sonyachni_paneli

Технологія, розроблена швейцарськими вченими передбачає заміну стандартних компонентів барвника на кобальт, який може поліпшити стабільність сонячних панелей

Сенсибілізовані сонячні панелі складаються з напівпровідника, на якому закріплюється спеціальний барвник, поглинаючий сонячне світло, що йде в подальшому на генерацію електрики.

Кобальт виступає в даному випадку в якості електроліту через який всередині сонячної панелі транспортуються електрони. Сонячні батареї цього типу дуже перспективні, оскільки виготовляються з дешевих матеріалів і не вимагають складної апаратури при виробництві.

Вчені з Базельського університету в Швейцарії успішно замінили рутеній і йод, що є стандартними компонентами сенсибілізованого барвника, на кобальт, який, по-перше, зустрічається частіше, ніж йод, а, по-друге, дозволяє збільшити поглинання світла, поліпшити електронний обмін всередині панелі і підняти напругу. Дане відкриття стало величезним кроком вперед в галузі поліпшення ефективності роботи фотогальванічних елементів.

Замінивши йод на кобальт, вчені помітили, що стійкість сонячних батарей значно зросла. Експерименти, що проводилися на сенсибілізованої сонячної батареї з кобальтом показали, що панель володіє ККД в 12,3%. Цей показник є рекордним для панелей даного типу.

Варто відзначити, що перевага кобальту перед йодом полягає ще в тому, що він може продовжити термін служби сенсибілізованих панелей, який раніше становив максимум 18 місяців.

В даний момент, після завершення випробування із застосуванням кобальту, група вчених на чолі професора Еда Констабля і Кетрін Хаускрофт, розпочала роботу над проектом, який повинен оптимізувати продуктивність сенсибілізованих сонячних панелей на основі міді.

Схожі записи