Колумбійське біопаливо: несподівані висновки аналітиків

Біопаливо має перед традиційним пальним 2 неоціненних переваги: воно виробляється з відновлюваної сировини, а також набагато менше забруднює навколишнє середовище.

biopalivo

Біопаливо має перед традиційним пальним 2 неоціненних переваги: воно виробляється з відновлюваної сировини, а також набагато менше забруднює навколишнє середовище. У той же час, посіви монокультур, які використовуються як сировина, займають великі площі, що не дозволяє поширюватися іншим біологічним видам. Більш того, використання харчових культур негативно впливає на стан світової економіки, про що ми вже писали.

До цих тверджень тепер можна додати і результати досліджень економічної ефективності виробництва біопалива, яке провели експерти колумбійського Центру економічного і соціального аналізу.

Так, якщо не враховувати прибуток, отриманий власниками цукрових заводів і плантацій, в 2011 році витрати уряду Колумбії на виробництво біопалива склали $ 249 млн. Покупцям палива довелося заплатити на $ 25,5 млн більше, ніж якщо б вони набували традиційне паливо. У 2012 році заводи відпускали галон спирту за 0,4 цента, а вартість етанолу прив’язувалася до ціни на бензин.

Як показали результати досліджень, перепрофілювання цукрових заводів на випуск більш вигідного біопалива, призвело до того, що крім триваючої нестабільності з постачаннями пального, серйозно ускладнилося ситуація в економіці країни – аналітики відзначили падіння експорту цукру.

Більш того, при діючій технології виробництва, складається ситуація за якої шкоду одержуваний при виробництві біотполіва порівняємо з бензиновими вихлопами. Так, технологія припускає спалювання тростинного жому, внаслідок чого кількість виділених парникових газів перевищує ті показники, які утворюються від використання традиційного палива в автомобілях без добавок спирту.

Експерти підкреслюють, що від виробництва біопалива виграли лише виробники, а програли всі інші – уряд, економіка, населення і навколишнє середовище.

Схожі записи