Листя допомогли вченим створити нові сонячні батареї

Судинні канали, які забезпечують циркуляцію поживних речовин в листках, надихнули на розвиток мікроканальних сонячних батарей.

ggg

Судинні канали, які забезпечують циркуляцію поживних речовин в листках, надихнули на розвиток мікроканальних сонячних батарей.

У новому дослідженні вчених з Університету Північна Кароліна (NC ) Orlin Velev і Hyung – Jun Koo показано, що створення пристроїв сонячних батарей з каналами, які імітують органічні судинні системи, може результативно активізувати використання сонячних батарей, ефективність яких погіршується внаслідок руйнування під ультрафіолетовими променями сонця.

Конструкція регенеративної сонячної батареї від вчених з університету NC імітує природний стан за допомогою мікроканалів. Дані пристрої – це тип сенсибілізованих барвником сонячних батарей (DSSCs), що складаються з гелевого ядра на водній основі, електродів, і світлочутливих органічних молекул, які відбивають світло і генерують електричний струм.

“Тим не менш, молекули барвника, які активізуються від сонячних променів для виробництва електроенергії, в кінцевому підсумку руйнуються і стають неефективними, і їх потрібно поповнювати для перезавантаження ефективної роботи пристрою в галузі використання енергії сонця”, – сказав Velev в заяві.

“Органічний матеріал у DSSCs має тенденцію до розкладання, тому ми звернулися до природи, щоб вирішити проблему”, – сказав Velev. “Ми розглянули, як розгалужена сітка в листочку підтримує рівні води і поживних речовин по всьому листу. Наша мікроканальная конструкція сонячної батареї працює аналогічним чином.

Velev, професор кафедри хімічної і біомолекулярної інженерії в Університеті Північна Кароліна і провідний автор статті в «Scientific Reports», яка описує дослідження, додав, що нова конструкція гелевої батареї на мікрорідиній основі була протестована з іншими конструкціями, а розгалужена мережа каналів, схожих на ті, що зустрічаються в природі, працювали найбільш ефективно.

Схожі записи