Нетрадиційний газ – альтернатива для України

Головна проблема альтернативної енергетики в Україні – відсутність грошей. Таку думку висловили експерти, які взяли участь в круглому столі на тему “Альтернативна енергетика в Україні – проблеми і перспективи”. Як повідомляє прес-служба Інституту Горшеніна, директор Інститут геологічних наук НАН України Петро Гожик головною проблемою розвитку альтернативної енергетики в Україні назвав відсутність засобів. “У нас є розвідані родовища газу. Їх треба бурити і освоювати. У нас є одеське і безіменне родовище – 3 млрд. кубометрів. Але немає грошей”, – сказав він. При цьому академік нагадав, що об’єм шахтного газу складає 13 трлн. куб. м (за іноземними оцінками – 20 трлн.), але на його добування також потрібні засоби, які держава не виділяє, а приватні інвестори не готові вкладати. “Держава повинна вирішити, що їй потрібно – газ або податки”, – заявив експерт.

У свою чергу президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук відмітив, що висока собівартість сланцевого газу не є перешкодою для його освоєння і добування. “Ціна у $200 – 250 за тисячу кубометрів сланцевого газу, з якою починали США, нас цілком влаштовує, оскільки російський газ коштує ще дорожче”, – сказав він.

На думку уповноваженого екс-президента України з питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського, найбільш перспективної в майбутньому буде атомна енергетика. “Саме атомна енергетика з її програмами безпеки буде визначальною”, – сказав він. При цьому експерт відмітив важливість наявності політичної волі при вирішенні проблеми розвитку альтернативних джерел енергії.

Менеджер по зв’язках з державними органами влади ТОВ “Shell Ukraine Exploration and Production” Олексій Татаренко упевнений, що іноземні компанії чекають від України прозорих конкурсів на розвідку родовищ нетрадиційного газу. Експерт високо оцінив потенціал родовищ нетрадиційного газу в Україні (сланцевий, шахтний і газ щільних порід), а також позитивно відізвався про політику чинного уряду по залученню інвестицій в цю сферу.

В той же час, головний геолог ДП НАК “Надра України” “Центрукргеологія” Павло Якубенко вважає, що в якості альтернативних джерел енергії Україна може активно розвивати видобування і використання горючих сланців і бурого вугілля. На його думку, об’єми цих видів енергоносіїв такі, що цілком можуть компенсувати недолік власного видобутку газу в Україні.

Керівник проектів Центру глобалістики “Стратегія 21” Сергій Жук відмітив, що безпека технологій видобутку сланцевого газу для довкілля постійно підвищується і в майбутньому тільки ростиме.

Схожі записи