Величезні сонячні батареї плаватимуть по морю

Ізраїльська компанія Solaris Synergy запропонувала рішення однієї з головних проблем сучасної сонячної енергетики, пов’язаної з необхідністю виділення великої площі поверхні під установки для отримання сонячної енергії. Замість того щоб займати під панелі дорогу землю, інженери запропонували монтувати фотоелектричні перетворювачі на плотах і випускати їх на поверхню водойм – там, де вони нікому не перешкодять, повідомляє МЕМБРАНА.ру з посиланням на Gizmag. Фахівці компанії вважають, що з користю для справи можна задіювати водосховища електростанцій і водоканалів, ставки для очищення стічних вод і тому подібне.

У лютому 2011 року Solaris запустила в роботу перший такий пристрій F – CPV (плавуча концентруюча фотогальванічна система), сполучене з промисловою електричною мережею. Система зведена на території дослідницького центру поновлюваних джерел енергії і енергозбереження (CREEC), розташованого за 30 кілометрів північніше Ейлата.

У вересні 2011 року Solaris спільно з французькою енергетичною компанією EDF Group збирається запустити дослідний комплекс плаваючих сонячних генераторів на південному сході Франції.

Розробники F – CPV, що дістала назву Aquasun, підкреслюють, що в усіх її частинах використані недорогі матеріали. Це, наприклад, допоможе скоротити термін окупності станції до декількох років.

Крім того, вода зменшує тертя, так що навіть крихітний електромотор може легко розгортати такий острівець услід за сонцем. Окрім цього, саму воду можна використовувати для охолодження панелей.

Схожі записи