Power Flowers – вітрові турбіни для “домашнього” користування

Як відомо, більшість вітрових електростанцій встановлюються на достатньому віддаленні від житлових будівель. Причин для цього рішення проектувальників декілька, починаючи від досить високого рівня шуму, що виробляється вітровими турбінами, і закінчуючи тим фактом, що для ефективної роботи вітротурбіни потрібно відкрите місце, що недосяжно в умовах міста. Проте, голландська дизайнерська студія NL Architects запропонувала нову конструкцію вітрових турбін з вертикальною віссю обертання. Ці установки зовні схожі на дерева, та і назву дістали що відповідає – Power Flowers. Звичайно, кожна з цих вітрових турбін має меншу потужність, в порівнянні зі своїми повномасштабними “побратимами”, розташованими десь на вершині пагорба. Але, зібрані разом, вони можуть генерувати електроенергію, достатню для живлення декількох будинків в місті або селищі.

Важливою перевагою установок є безпосередня їх близькість до будинків, що має на увазі значне скорочення втрат при транспортуванні енергії по високовольтних мережах.

Розробляючи проект, архітектори студії важливе значення надавали естетичному сприйняттю створюваних ними вітрових турбін. В результаті вітрові установки отримали привабливий зовнішній дизайн, завдяки декільком турбінам, згрупованим разом в одну деревовидну структуру. Замість традиційних трилопатевих турбін, розробники віддали перевагу менш громіздким турбінам з вертикальною віссю, побудованим на основі існуючих турбін під назвою Eddy, розроблених компанією Urban Green Energy і призначених для установки в міських умовах. Монтаж кожної турбіни Eddy займе за часом близько години, а сама установка повністю безпечна для оточення при використанні на швидкості вітру до 193 км/год.

Вітрові турбіни для “домашнього” користування

На кожну деревовидну структуру, виготовлену з порожнистих труб, можна встановити до 12-ти турбін. Power Flowers можуть бути розташовані в парках, уздовж вулиць і доріг. За даними розробників, кожна вітрова турбіна генеруватиме більше 13000 кВт/год електроенергії в рік при середній швидкості вітру 5 м/с, а рівень шуму складає всього 42,8 db. Річне вироблення електроенергії кожної установки з 12-тьма турбінами складе 55000 кВт*год.

Схожі записи