Німеччина буде вкладати гроші в українську альтернативну енергетику

У 2013-2014 роках Німеччина посприяє впровадженню в Україні перспективних проектів з виробництва біопалива. Про це йшлося на українсько-німецькому нараді з питань співробітництва у розвитку виробництва енергії з біомаси, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Згідно з повідомленням, глава відділу співробітництва з країнами Центральної та Східної Європи Федерального міністерства Німеччини Юрген Кайнхорст висловив готовність Німеччини надати в 2013 році технічну допомогу для розвитку біоенергетики в Україні.

“Він також підкреслив, що для впровадження пілотних об’єктів можуть бути залучені німецькі інвестиції”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, згідно з прийнятим у липні 2012-го закону, в Україні передбачається поетапне збільшення нормативно визначеної частки виробництва та застосування біопалива та сумішевого палива моторного. Зокрема, документом передбачено, що вміст біоетанолу в бензинах моторних, вироблених та / або реалізуються на території України, у 2013 році рекомендується на рівні 5%, в 2014-2015 роках – не менше 5%, а з 2016 року – обов’язково на рівні 7%.

Крім того, законом визначається, що виробництво бензинів моторних сумішевих та додавання (змішування) біоетанолу та / або біокомпонентів здійснюється підприємствами, перелік яких визначається Кабміном за поданням центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у паливно-енергетичному комплексі.

Однак, на думку експертів та учасників ринку, дана ініціатива абсолютно не опрацьована, немає механізму її виконання, що виводить з правового поля всю біопаливну галузь і загрожує подальшим зниженням якості палива на АЗС.

Схожі записи