Обама зніме Америку з нафтової голки

На фоні нестримно зростаючих цін на бензин в Америці, президент США Барак Обама, виступивши в університеті Джорджтауна у Вашингтоні, сформулював бачення світлого енергетичного майбутнього США. За задумом Обами вже через 15 років Америка повинна скоротити імпорт нафти на третину. За рахунок збільшення власної здобичі вуглеводнів, розвитку мирного атома, а також переходу в масовому порядку на нову енергоефективну біотехнологію і автомобілі, споживаючі альтернативне паливо. Поки на бензоколонках по всій країні ось вже три тижні підряд міняли цінники у бік підвищення. У мільйонів американців наростало невдоволення з приводу різкого стрибка вартості пального. Тим часом глава Білого дому посилено готувався до того щоб пояснити співгромадянам, як піти від порочної прихильності економіки США до нафти.

Ціни на бензин в Америці дійсно ростуть швидкими темпами. За три останні тижні середня ціна галону пального виросла майже на 50 центів.

“Сьогодні я встановлюю нову мету розумну, досяжну і необхідну. На момент, коли я був обраний президентом, Америка імпортувала 11 мільйонів баррелів нафти в день. Трохи більш ніж через 10 років ми скоротимо цей показник на третину”, – заявив Барак Обама.

Як відмітив президент маючи в розпорядженні два відсотки світових запасів нафти і споживаючи майже чверть усього “чорного золота”, що добувається у світі, Америці у будь-якому випадку доведеться йти від такої залежності.

На думку Обами до 2025 року США повинні стати у багатьох відношеннях менш уразливими до коливань цін на нафту, які так сильно б’ють по американській економіці. Зробити це треба, в першу чергу, за рахунок пошуку і видобування нових покладів нафти на території Сполучених Штатів використання екологічно чистих альтернативних джерел палива і раціональнішого споживання енергії, відмітив президент.

Відмітно, що видобуток нафти на території Америки після масштабної аварії на платформі BP в Мексиканській затоці є предметом гострих політичних суперечок. Критики в зростанні цін на бензин звинувачують Білий дім, оскільки адміністрація неохоче видає дозволи нафтогазовим компаніям на буріння нових свердловин. Обама, у свою чергу, відкидає усі претензії у свою адресу. Президент заявив, що з моменту аварії і посилення правил безпеки видобутку нафти його адміністрація видала десятки нових дозволів на видобуток нафти, у тому числі на Алясці. А в скачку цін на вуглеводні, за його словами, винні передусім зовнішні чинники, зокрема, тривала криза на Близькому Сході.

Крім того, у своїй промові “Про становище в країні”, оголошеній в січні цього року, 44-й президент США виклав свій амбітний план про те, як “Америці завоювати майбутнє” у якому прозвучала ідея про те, що до 2035 року 80 відсотків усієї електроенергії в країні вироблятиметься з використанням “чистих” джерел, включаючи вітер і сонце.

Схожі записи