Перша сонячна електростанція в ОАЕ

У еміраті Абу-Дабі введена в дію перша сонячна електростанція, що входить до складу найбільшого на Близькому Сході заводу по виробництву сонячної енергії компанії “Масдар”. Станція вартістю 50 млн доларів США приєднана до електромережі емірату. Близько 88 тис. сонячних панелей-батарей уловлюють сонячну енергію, перетворюючи її в електричний струм, що подається до адміністративних установ майбутнього міста Масдар в околицях Абу-Дабі. Місто, відкриття якого заплановане незабаром, стане першим в світі екологічно чистим населеним пунктом з нульовим викидом вуглекислого газу.


Введення в дію першої сонячної електростанції дозволить щорік зменшувати викид в атмосферу парникових газів на 15 тис. тонн. Для довкілля це все одно, що щороку прибирати з вулиць столиці ОАЕ 3,3 тис. автомобілів. У перспективі продуктивність сонячних станцій емірату досягне 17,5 тис. мегават електроенергії в рік, а отримана чиста енергія також транспортуватиметься в інші емірати.

Будучи п’ятим в світі експортером нафти, ОАЕ, в той же час, серйозно займаються розвитком виробництва альтернативної енергії в країні, вкладаючи в цю галузь мільярди доларів США. Окрім Абу-Дабі, плани по створенню однієї з найбільших в регіоні сонячних електростанцій виношує Дубай. Фуджейра освоює енергію вітру – в еміраті планується будівництво установок, здатних перетворювати енергію вітру в електрику, виробляючи щорік до 66 тис. мегават електроенергії.

Схожі записи