Під Львовом буде біодизельний завод

Компанії Landkom International і Sunfuel Ukraine оголосили про спільне будівництво заводу по виробництву біодизеля в селі Добросине Львівської області. Планується, що будівництво заводу буде завершено літом наступного року. Його виробничі потужності складуть до 500 тис. л біодизеля в рік. Згідно умовам договору, Landkom, яка займається вирощуванням зернових і олійних культур, поставлятиме на завод сировину. Весною цього року компанія вже засадила ісісом 1 тис. га своїх площ. У свою чергу, Sunfuel зобов’язався інвестувати засоби в будівництво заводу.


«Спочатку планується інвестувати в проект близько $200-300 тис., але це не остаточна сума. Не виключено, що сума інвестицій буде збільшена», – повідомив «ДЕЛУ» власник компанії Sunfuel Ukraine Тері Буйзен. За його словами, перший етап будівництва планується завершити вже в жовтні.

Новий завод займатиметься переробкою ще незнайомої для українців нехарчової олійної культури – ісіса (isis). Паливом компанії розпоряджатимуться по-різному: Landkom планує його використовувати як пальне для власний потреб, а Sunfuel поставлятиме його на український ринок.

Гравці ринку відзначають, що виробництво біодизеля є вигідним бізнесом, але його рентабельність залежить від державної підтримки. «На сьогоднішній день виробництво біопалива не так вигідно, як це було торік. Восени вартість біодизеля складала 6 грн. за літр, а пальмового масла – 3,5 грн., тому ми працювали з рентабельністю в 60%. На сьогодні ж ціни на ці продукти зрівнялися, і ми працюємо «в нуль», – говорить директор компанії «Біодизель Бесарабії» Геннадій Федоров. За його словами, в даний час дуже складно знайти покупця на цю продукцію. «Але тут все залежить від обсягів виробництва. Я не виключаю, що Landkom і Sunfuel зможуть поставляти біодизель нафтопереробним компаніям», – відзначає Федоров.

Дело

Схожі записи