Пластикові панелі готуються вийти на ринок сонячної енергетики

Дешевші і легші в порівнянні зі своїм кремнієвим побратимом пластикові панелі (ПП) провіщають революцію на ринку сонячної енергетики, пише видання GlobalScience. “Пластик набагато дешевший в обробці, ніж кремній. В принципі, ті пристрої, які ми розробляємо, можуть бути дуже-дуже дешевими і покривати велику площу”, – сказав Девід Лідзи з Шеффілдского університету у Великобританії. На відміну від кремнієвих панелей, що не гнуться, пластикові (чи органічні) панелі набагато гнучкіші, що спрощує їх установку, а це, по словах Лідзи, може бути великим перевагам.

“Якщо ми розробимо панелі, які можна загорнути в трубочку подібно до газети, це значно спростить енергопостачання країн”, що розвиваються, – сказав він.

Деякі звичайні на перший погляд речі багато в чому нагадують ПП по свїй будові.

“Узяти, приміром, дешеві пакети, вони складаються з пластикової плівки, декількох шарів чорнила і шару металу, що підтримує структуру. Якщо поміняти порядок шарів, то вийде щось дуже нагадує пластикову панель, яку ми розробляємо”, – сказав Лідзи.

Одна з провідних компаній у сфері розробки пластикових панелей під назвою Konarka вже застосовує технологію під назвою “Енергетичний пластик” до широкого кола продуктів, таких як багаж і тенти.

Дослідники сподіваються, що в майбутньому можна буде застосовувати цей пластик для обробки будівель.

Цей пластик може поглинати сонячну енергію під будь-яким кутом, що дозволяє встановлювати його на вертикальні стіни.

Але в даний момент кремній має ККД 15-18%, тоді як пластик – усього 7-8%.

Також все ще не розв’язана проблема з експлуатаційним терміном служби. Кремнієві панелі служать близько 20 років і надзвичайно стабільні, а пластикові системи служать менше, деградуючи набагато швидше. Але цей показник не стоїть на місці.

“Якщо нам вдасться розробити доступну технологію, то вона цілком може скласти конкуренцію кремнію, – сказав Девід Лідз. – Я вважаю, що через п’ять-десять років значна кількість пристроїв створюватиметься на базі цього пластика”.

Схожі записи