Що перешкоджає електромобілю?

Сьогодні мало хто сумнівається: у майбутньому ми їздитимемо на електромобілях. На яких – можна побачити на Женевському автосалоні. Коли торік ціни на бензин у Німеччині та інших країнах Європи злетіли до рекордних позначок, всі заговорили про необхідність швидко знайти заміну пальному. «Майбутнє за електромобілем», – проголосив «Шпігель». Автоконцерни один за один заявляли, що вже через кілька років почнеться серійне виробництво перших моделей.

Але настала світова економічна криза і бензин подешевшав. Німці, які ще влітку пересідали з машин на автобуси і трамваї, а дехто думав взагалі продати «залізного коня», тепер знову за кермом. Більше того, народ штурмує автосалони й купує нові машини, бо уряд платить премію – 2,5 тисячі європовідомляє Deutsche Welle. Про електромобіль сьогодні мало хто згадує.

Перебільшений оптимізм

Між тим пілотні проекти вже є. Електромобілі проходять тестування на вулицях Лондона, Берліна чи Лос-Анджелеса. Хоча купити машину з електродвигуном за доступною ціною нереально. Більше того, електричне майбутнє поки в тумані. За оцінками організації Німецького транспортного клубу (VDC), навіть 2020 року у Німеччині буде два мільйони електроавтомобілів. Для ринку в 50 мільйонів авто це крапля в морі.

Деякі німецькі концерни, наприклад, виробник «Мерседесів» Daimler, обіцяють почати серійне виробництво через два-три роки. Фірма Bosch, один зі світових лідерів на ринку автоелектроніки, вважає такі заяви надто оптимістичними. Одна з головних проблем залишається невирішеною – інженерам поки не вдалося розробити надійну акумуляторну батарею. Навіть сучасні літій-іонні акумулятори не відповідають усім потребам автопрому: вони занадто важкі, занадто дорогі й занадто швидко розряджаються, щоб їх можна було використовувати в машинах.

Новинки Женевського автосалону

Тому поки що реальною альтернативою машинам з традиційним двигуном, очевидно, стануть гібриди – автомобілі, що мають і звичайний двигун, і електричний. Дедалі більше таких машин можна побачити на міжнародних виставках. Наприклад, на Женевському автосалоні, що відкриється 5 березня, Opel представить свою нову модель «Ампера». Це німецький варіант моделі «Вольт», що її вироблятиме американський концерн General Motors Якщо звичайно, не збанкрутує.

За даними виробника, «Opel-Ампера» зможе проїхати на електромоторі відстань до 60 кілометрів. На довших дистанціях машину рухатиме звичайний двигун внутрішнього згоряння, який заряджатиме літій-іонний акумулятор. На німецький ринок машина надійде вже 2010 року.

Від «Карми» до «Кадиллаку»

Любителів швидкої, але економічної їзди в Женеві мають зацікавити спортивні машини американської фірми Friske. Виробник із Каліфорнії привезе до Швейцарії дві моделі: «Карма» і «Карма С». Фірма стверджує, що машина може проїхати на електродвигуні 80 кілометрів. Потім підключається бензиновий генератор. Потужність двигуна – від 300 до понад 400 кінських сил. Перші «Карми» надійдуть на американський ринок уже цього року. Ціна – майже 88.000 доларів. За базовий варіант.

Тих, хто любить подорожувати з комфортом, на Женевському автосалоні може зацікавити модель американського виробника Cadillac «Ескелейд» із гібридним двигуном. Це гігантський позашляховик класу «люкс», який досі споживав непристойну кількість бензину – понад 16 літрів на 100 кілометрів. Завдяки електродвигуну апетит «Ескелейд» зменшився. На скільки – поки не відомо.

Схожі записи