До 2030 року традиційне паливо стане непотрібним

В найближчому майбутньому розвинені країни планують повністю відмовитися від використання нафти і газу. Вже в середині 30-х років XXI століття запаси природних ресурсів будуть виснажені, передрікають фахівці. І дають невтішний прогноз для країн, що живуть сьогодні за рахунок продажу вуглеводнів,: Росія, Саудівська Аравія, держави Персидської затоки, Венесуела і Іран стануть аутсайдерами в післягазовому і післянафтовому світі. Поки альтернативні технології дають лише пару відсотків необхідної енергії. Але зростання цін на нафту і газ примушує уряди виділяти все більшу кількість засобів на екопроекти. У ЄС, приміром, діє Європейська програма розвитку геліотермальних технологій і розробляється проект створення до 2020 року єдиної мережі по перетворенню енергії вітру на електрику.

За даними американської організації Energy Watsch Group, в 2030 році поновлювані джерела енергії цілком здатні забезпечити енергією весь світ. Для цього знадобиться 3,8 млн. вітрогенераторів, 90 тис. великих сонячних електростанцій і 1,7 млрд. невеликих батарей на дахах будівель. Вартість такої потужної мережі оцінюється в $100 трлн.

Німеччина

Уряд стимулює створення вітряних ферм в морі і субсидує тих, хто займається виробництвом енергії з поновлюваних джерел. У Німеччині працює перший офшорний вітряний парк “Альфа вентус”, що складається з 12 генераторів і забезпечує енергією 50 тис. будинків.

Данія

У морській акваторії Данії розташовано 90 вітрових турбін, що виробляють близько 200 МВт електроенергії, яких вистачає на життєзабезпечення близько 140 тис. будинків. До 2013 року тут закінчать будівництво шельфового вітропарка, який забезпечуватиме електрикою ще 400 тис. будинків.

Швеція

По всій країні встановлено 500 тис. теплових насосів, що працюють за рахунок енергії землі і води. У місті Вестерос діє завод по виробництву біогазу з відходів продуктів харчування. На такому газі працює увесь муніципальний транспорт країни.

Франція

У Франції, окрім традиційних проектів по використанню поновлюваної енергії, учені також проводять незвичайні експерименти. Вони намагаються перенаправити потоки повітря біля автострад для приведення в рух вітряка. Експеримент покаже, чи можна використовувати завихрення, що йдуть

від машин, для перетворення в електрику.

Ісландія

Країна льодів – одна з найактивніших в тектонічному відношенні областей Землі. Геотермальна енергія сьогодні забезпечує 95% тепло в будинках острова.

Японія

Японія імпортує 80% енергоносіїв, тому в країні повсюдно використовують енергозберігаючі технології. Тут також розробляють проект електростанції на навколоземній орбіті, запуск якої запланований на 2020 рік.

США

У США намагаються отримати паливо з водоростей. Підраховано, що при ціні нафти більше $25 за баррель виробництво біопалива стає економічно вигідним. А контейнери для сміття BigBelly працюють виключно на сонячній енергії, яка перетвориться в електрику за допомогою кремнієвих елементів.

Схожі записи