|

Двошарові сонячні панелі – новий рекорд ефективності

Встановлено новий рекорд ефективності перетворення сонячної енергії двошаровими сонячними панелями.

cigs_solar_panel

Новий світовий рекорд в конвертації (перетворення) неконцентрованого сонячного світла в електроенергію за допомогою двошарової сонячної панелі (dual-junction III-V/Si solar cells) був встановлений дослідниками Національної лабораторії відновлювальної енергетики (National Renewable Energy Laboratory (NREL) і Швейцарським центром електроніки та мікротехнологій (Swiss Center for Electronics and Microtechnology (CSEM).

Сьогодні альтернативна енергетика переживає не найкращі часи, адже падіння цін на нафту в чотири рази встановлює більш жорстку конкуренцію на ринку енергетики. Одним з показників є те, що в Німеччині, яка є одним з найбільших виробників, цього року були змушені продовжити виділення субсидій від держави на встановлення сонячних батарей. Тож питання ефективності перетворення сонячної енергії в електричну є надзвичайно важливим. Без наукових проривів, доведених до технологічного процесу, галузі доведеться важко наступних кілька років.

Отож новий світовий рекорд – це ефективність перетворення сонячної енергії на рівні 29.8%. Вона була досягнута шляхом використання подвійних панелей, верхній шар яких складається з галієво-індієвого фосфіду (розробка Національної лабораторії відновлювальної енергетики NREL) , а нижній – з кристалічного кремнію (розробка Швейцарським центром електроніки та мікротехнологій CSEM), поєднаних за допомогою технологій гетеропереходів кремнію.

Дослідники впевнені у високій перспективності технології механічного поєднання різнорідних панелей. Також вони вважають, що подальше удосконалення технології забезпечить значно вищу ефективність перетворення сонячної енергії, аніж зафіксовано в рекорді.

Схожі записи