Tesla презентує побутовий акумулятор, який докорінно змінить спосіб використовувати енергію

Фірма Tesla пізно ввечері у четвер 30.04.2015 у Каліфорнії оголосила про вихід в серійне виробництво нових батарей ”Power Wall” для домашнього використання. Новітній продукт від Тесли зберігає енергію для побутового використання чи для зарядки вашого електромобіля. Вона може використовуватись для зберігання сонячної енергії та енергії вітру.

tesla-batteri

Фірма Tesla – відомий виробник електромобілів пізно ввечері у четвер 30.04.2015 у Каліфорнії оголосила плани щодо нових батарей ”Power Wall” для дому і бізнесу. Новітній продукт від Тесли зберігає енергію для побутового використання чи для зарядки вашого електромобіля.

Побутові батареї, які називаються Power Wall, будуть доступні з потужністю з 7 кіловат-годин (кВт) або 10 kWh за $ 3000 і $ 3500, відповідно (ціна не включає монтаж). Поставки почнуться в кінці літа. Бізнес-версія ще не доступна.

Це порівняно дешевий варіант (наприклад, компанія Sungevity – тільки на цьому тижні оголосила про партнерство з Sonnenbatterie. Ціна на схожий товар ще не визначена, але вона не буде нижче $10 000). Перевагою нового продукту від Tesla є те що це настінні батареї (їх навіть можна буде встановити на зовнішній стіні), вони можуть бути змонтовані за допомогою всього двох чоловік протягом 0.5 – 1 години.

Зберігання енергії розглядається як ключ до розширення використання відновлюваних джерел енергії, таких як сонячної та енергії вітру. Без зберігання енергії, оператори мереж повинні розрахувати точну кількість електроенергії, що люди використовують протягом дня. Коли ви вмикаєте світло у вашому будинку, оператори мереж повинні переконатися, що є достатньо потужності для того щоб ви підключилися до електромережі. Коли ви вимикаєте кондиціонер, вони повинні скоротити постачання електрики, щоб уникнути перевантаження мережі.

Батареї стають все більш і більш важливими, оскільки все більше і більше сонячної та вітрової енергії стараються ввести в споживання. Альтернативні джерела енергії, такі як сонячна і вітрова, забезпечують живлення в певний час доби. Це може завдавати труднощів і збоїв для операторів мережі, тому потрібні засоби (прилади) щоб збалансувати споживання енергії.

Збалансування виробництва і попиту є одним з найбільших аргументів проти збільшення використання відновлюваної енергії, тому анонс Тесли може бути величезним ударом по цьому аргументі.

“Наша мета полягає в тому щоб принципово змінити спосіб світу використовувати енергію,” – сказав журналістам Елон Маск (Elon Musk), генеральний директор Tesla Motors.

Дослідження Тесли відіграє важливу роль у створенні більш ефективних і більш компактних батарей. Введення цих батарей в мережу електропостачання природний наступний крок в збережені та розвитку електроенергії на ринку.

Маск послався на заяву як «відкриття», але насправді прототип Тесла вже був встановлений в близько 300 каліфорнійських будинків, в рамках пілотної програми з SolarCity (компанієїю, яка в основному спеціалізується на постачанні фотоелектричних (сонячних) систем). SolarCity розпочав двоюрідний брат Елона Ліндон Райв (Lyndon Rive) і Маск є головою компанії і найбільшим акціонером.

Маск сказав, що SolarCity буде з’єднувати виробництво своїх сонячних установок з резервним живленням від батарей протягом найближчих 10 років.

“Це дійсно наступна велика річ,” сказав прес-секретар SolarCity Уїлл Крейвен.

Хоча є деякі дебати, чи буде це зробити фінансово вигідно для багатьох домовласників, які хотіли б встановити тільки батареї з резервним живленням, але немає ніяких сумнівів, що новий продукт від Тесла вже починає економити гроші і зміцнює мережу в деяких областях.

Схожі записи