Найбільший виробник електроенергії в Австралії хоче закрити всі вугільні електростанції до 2040 року

Світова економіка спонукає енергетичні компанії інвестувати в відновлювані джерела енергії, пришвидшуючи відмову від викопного палива. Австралія заявляє про відмову від вугільних електростанцій до 2050 року, однак при залученні інвесторів це може статись на 10 років швидше.

vuhilla

AGL Energy Ltd, найбільшій виробник електроенергії в Австралії, під час старту 102-мегаватної сонячної електростанції в західному штаті Новий Південний Уельс, зробив сміливу заяву щодо планів розвитку. Якщо сьогоднішній економічний аналіз не зміниться і світ досягне своїх цілей, компанія не буде спалювати вугілля в нинішньому вигляді до 2040 року, не кажучи вже про 2050.

Спочатку компанія буде розширюватися далі в поновлюваних джерелах енергії, зосереджуючись на невеликих проектах. AGL не буде будувати звичайні вугільні станції та продовжувати життя своїх вугільних електростанцій після 2050 року. Звичайно, якщо вдасться вийти з політичного глухого кута з приводу майбутнього політики поновлюваної енергетики країни, який душить інвестиції в розробки вітрових і сонячних електростанцій .

Раніше Австралія заявляла про бажання закрити свої вугільні електростанції протягом 35 років в рамках зусиль, щодо скорочення залежності країни від викопного палива. Досягнення довгострокових цілей зі скорочення викидів парникових газів буде «великим переходом” для Австралії, яка отримує близько 88 відсотків своєї електроенергії з викопного палива.

“Чи побачимо ми більше масштабних проектів буде залежати від того, чи буде у нас у нас послідовна, стабільна енергетична політика, яка стимулюватиме інвестиції і створюватиме можливості для них з механізмами, які ведуть до зупинки старих, неефективних теплових електростанцій” сказав Весі, який став генеральним директором.

Не так давно AGL збільшувала обсяг інвестицій у вугілля. Торік, з тодішнім генеральним директором Майклом Фрейзером біля керма, AGL завершила придбання вугільних електростанцій від уряду штату Новий Південний Уельс на A$ 1,5 млрд (US$ 1,2 млрд)

Активи AGL також включають вугільну електростанцію Лой Ян, яка постачає близько 30 відсотків енергії в штаті Вікторія, згідно даних їх веб-сайту.

Доки AGL отримує визначеність навколо політики уряду, компанія зосередиться на так званих можливостях розподіленої енергії, сказав Весі. “Очікуйте побачити більше руху там,” сказав він.

Схожі записи