У Львові пасажирів возитиме «автобус на батарейках»

З дня на день у Львові на маршрут виїде перший електробус

160128-m2motors_com_ua-elektrobus

З дня на день у Львові на маршрут виїде перший електробус — автобус на електричній тязі, — повідомив журналістів міський голова Андрій Садовий у вівторок, 26 січня.

«Електробус виїжджає в місто… Буквально останні нюанси виправляють. Можливо, на цьому тижні ми вже виставимо його для перевезення пасажирів», — сказав він.

«Автобус на батарейках» працюватиме на тому ж маршруті, що й тролейбус №13, сполучаючи вулицю Грінченка із центральним проспектом Свободи. Скільки коштуватиме проїзд у ньому, достеменно не відомо. Проте раніше озвучувалось, що вартість квитка на електробус буде такою ж, як і на інший міський електротранспорт, тобто лише 2 гривні.

Насправді очікувалось, що електробус почне перевозити пасажирів ще до кінця 2015 року, після проходження сертифікації та необхідних випробувань. Принаймні так казав мер Львова у листопаді минулого року. Не сталось цього, вочевидь, через те, що міська влада захотіла упевнитись, що новий вид транспорту є цілком безпечним. Так, пару днів тому Андрій Садовий зазначив: «Він (електробус) є, їздить, але ми дуже уважні, бо в першу чергу — це безпека людей. Виріб новий, ми… хочемо, щоб перед тим, як пасажири в нього заходили, було усе перевірено».

Електробус, про який йде мова, — це модель «Електрон» Е19101, розробка українсько-німецького СП «Електронтранс», створеного у 2011 році львівським концерном «Електрон», ТОВ «Автотехнопроект» та німецькою фірмою TransTec F&E Vetschau UG. Машина має 12 метрів у довжину, низький рівень підлоги, системи кондиціонування та опалення; оснащена пандусами та спеціальним місцем з ременями безпеки для перевезення людей з особливими потребами. У ній передбачено 25 сидячих місць, загалом же вона здатна перевозити одночасно близько 80 пасажирів.

По великому рахунку, «Електрон» Е19101 — це великий міський низькопідлоговий автобус, з тією лише різницею, що працює він на електричних акумуляторах. На одному заряді «батарейок» електробус може проїхати понад 200 кілометрів, що, як кажуть, приблизно дорівнює відстані, яку долають за день львівські «маршрутки». При цьому встановлений в ньому електричний двигун потужністю 230 кВт здатний розвивати швидкість до 70 км/год.

Аби зарядити акумулятори на повну, електробусу необхідно 6-7 годин. Проте, якщо підключити його до джерела високого струму (380 вольт), процес зарядки займе всього-лиш 15-20 хвилин, хоча акумулятори при цьому будуть заряджені тільки на 70% своєї загальної ємності. Ресурс акумуляторів розрахований на 5000-8000 циклів зарядка-розрядка, що мало би вистачити на 20 років експлуатації.

Львову електробус обійшовся у 8,7 млн. гривень. Упродовж наступних п’яти років місто має намір придбати ще ряд таких машин. В мерії вважають, що електробуси — вигідна покупка, оскільки витрати на їх утримання у 10 разів нижчі, аніж міських автобусів на дизельному пальному, до того ж це — екологічно чистий вид транспорту, який при цьому не створює зайвого шуму.

Схожі записи