Yingli: найбільший китайський виробник сонячних батарей планує масштабне розширення

Минулий рік був дуже важким для сонячної енергетики. Навіть китайська компанія Yingli Green Energy, один з найбільших виробників фотоелектричних панелей в світі, опинилася в незавидному положенні. Але генеральний директор Yingli вважає, що з початку 2012 року ринок знову пожвавиться. Днями представники компанії оголосили про збільшення виробничих потужностей на 50 відсотків. Yingli також планує ще більше збільшити поставки своїх сонячних батарей в Китаї.

“Ми на вірному шляху. Компанія планує додати ще 750 МВт (мегават) виробничих потужностей в Хайкоу, Тіанджіне і Баодін вже цього року. Ми очікуємо, що ці амбітні проекти допоможуть виконати план відвантаження на 2012 рік. Yingli Green Energy має намір продати значну кількість сонячних батарей загальною потужністю від 2.4 до 2.5 ГВт “, йдеться в прес-релізі голови і головного виконавчого директора Yingli Ляншенга Мяо. Там також сказано, що чистий збиток компанії за четвертий квартал, що закінчився 31 грудня 2011 року, склав 599 млн. доларів США. Підвищення виробничих потужностей на 750 МВт означає, що загальний обсяг випуску сонячних батарей зросте про 2,45 ГВт.

Yingli створює як повністю закінчені і готові до застосування сонячні панелі, так і полікристалічний кремній і фотоелектричні комірки, які виступають ключовими елементами в складі комерційних продуктів. Зростання обсягу виробництва сонячних панелей до 2,5 ГВт на рік дозволить Yingli збільшити поставки готової продукції на 56 відсотків порівняно з показником, якого вдалося досягти в 2011 році (1,6 ГВт). Тим не менш, компанія повідомила про чисті збитки у розмірі 509.8 млн. доларів за підсумками минулого року. Її виручка зросла на 17 відсотків до 2,3 мільярда доларів. Доходи в четвертому кварталі впали на 37 відсотків, що зіпсувало загальний річний показник. Валова маржа Yingli (різниця між виручкою від продажу і собівартістю продажів) в четвертому кварталі зменшилася до 3 відсотків. У четвертому кварталі 2010 року вона склала 32,9 відсотка.

Але чи допоможе зростання поставок на 56 відсотків у 2012 в збільшенні прибутку? На це питання ще тільки належить відповісти. Подібна ситуація мала місце в період з 2010 по 2011 рр.. Того разу Yingli вдалося досягти зростання обсягу виробництва на 51 відсоток. Тим не менш, ціни впали, і зусилля компанії щодо розширення виробництва виявилися багато в чому марні. З іншого боку їй вдалося зберегти прибутковість, в той час як кілька великих виробників сонячних батарей подали на банкрутство.

“Наші проблеми збережуться і в 2012 році через можливі коригувань на ринках Європи і антидемпінгових компенсаційних мит, які можуть бути введені за підсумками розслідування в США”, сказав Мяо. “Проте, потенційні ризики пом’якшуються тим фактом, що в усьому світі безперервно зростає популярність альтернативної енергетики. Причому сонячна електроенергія стала набагато більш доступною. Ми впевнені, що Yingli Green Energy буде продовжувати нарощувати свою частку на ринку за рахунок використання репутації нашого бренду, передових і конкурентоспроможних технологій, а також оптимізації структури витрат. “

Мяо висловили набагато більше оптимізму щодо продажів на китайському ринку, ніж в США. За його словами, компанія “зберігає обережний оптимізм” щодо американського ринку через можливе введення антидемпінгових компенсаційних мит.

“Китай є одним з найбільш перспективних ринків. Як очікується, ми зможемо підтримувати високі темпи зростання продажу нашої продукції на батьківщині головним чином за рахунок зростання попиту з боку комунальних компаній і популярності установки фотоелектричних панелей приватними громадянами на дахах своїх будинків,” сказав топ-менеджер .

На частку Китаю припадало близько 22 відсотків доходів Yingi в 2011 році, порівняно з 6 відсотків у 2010 році. Мяо сказав, що компанія направляє все більше ресурсів в підкріплення своєї експансії в Європі, але він також висловила деяку стурбованість з приводу скорочення субсидування промисловості, а також зміни правил пільгового оподаткування компаній, які працюють в сфері альтернативної енергетики.

Схожі записи