Влада Ізраїлю схвалила масове будівництво сонячних електростанцій

Кабінет міністрів Ізраїлю схвалив план будівництва сонячних електростанцій в Беер-Шеве, Західному Негевей і на Голанских висотах. Так, планується побудувати сонячні установки сукупною площею 75 гектарів, з метою розвитку економіки периферійних регіонів. Основна перевага буде віддана установкам, які монтуватимуться на дахах будівель. Тим часом, сонячні батареї, що примикають до вже існуючої інфраструктури, також матимуть пріоритет. Окрім цього, в новому плані будівництва передбачено створення окремих сонячних енергетичних установок на відкритих ділянках, особливо в тих районах, де земля непридатна для ведення сільського господарства.

Крім того, з’явиться можливість використовувати землі подвійного призначення, де можливо поєднати і сільськогосподарське виробництво, і промислове виробництво сонячної електроенергії.

Досягнення проміжної мети, а саме досягнення 5% від виробництва електроенергії, намічене на 2014 рік.

Нагадаємо, перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюев відмітив, що минулий рік в парламенті були ухвалені два ключові закони, які стали основою для реалізації програми розвитку альтернативної енергетики в Україні.

Перший закон стимулює промислові підприємства впроваджувати енергозбережні і енергоефективні технології. Для таких компаній закон передбачає цілий ряд пільг.

Другий закон – про “зелений тариф” – став основою для розвитку поновлюваної енергетики. За словами першого віце-прем’єра, в результаті в уряді є заявки від цілого ряду компаній, які готові вкладати свої фінансові ресурси, свої технології в будівництво вітрових, сонячних і малих гідроелектростанцій.

Як повідомлялося раніше, в Україні виробництво енергії з “чистих” джерел (з урахуванням великих ГЕС) минулого року склало близько 7% усієї вироблюваної в країні електроенергії. Якщо ж оцінювати тільки альтернативну енергетику, що підпадає під прописаний в законі “зелений тариф”, то її доля складає менше 2%.

Схожі записи