Росія створює особливі економічні зони для розвитку альтернативної енергетики

Проект по створенню в Чувашії (Російська Федерація) особливої економічної зони /ОЕЗ/ техніко-впроваджувального типу схвалений на засіданні кабінету міністрів республіки. Її робоча назва “Сонячна долина” визначена тим, що в місті Новочебоксарске (на Волзі) створюється нова галузь російської промисловості – сонячна енергетика. У нинішньому році на базі акціонерного товариства “Хімпром” спільно з РОСНАНО почато будівництво заводу по виробництву сонячних батарей загальною вартістю більше 20 млрд рублів. Проект орієнтований передусім на розвиток наукомістких галузей – біо- і нанотехнологій, сонячної енергетики, енергозберігаючих технологій, а також суміжних з ними виробництв.

Як повідомив на засіданні міністр промисловості і енергетики Чувашії Юрій Волошин, “в “Сонячній долині” на площі 300 га будуть сконцентровані ресурси для розвитку сучасних високотехнологічних галузей економіки”. Розвиток її території і забудова, відмітив він, планується поетапно. Важливої складової інфраструктури ОЕЗ, за словами Волошина, “стане науково-дослідний центр, спеціалізація якого відповідає профілю створюваною особою економічної зони”.

На першому етапі з 2011 по 2012 рр. планується підготовка території, створення комплексу адміністративних будівель, будівництво основних об’єктів інфраструктури і запуск виробництва сонячних модулів. По словах Волошина, нині вже сформована база з 12 проектів, кількість яких щорічно збільшуватиметься ще на 2 – 4 проекти, і до 2020 року повинно зрости удвічі. Загальний об’єм інвестицій нині складає 73,6 млрд рублів. Основні учасники – це нові проекти компанії “Ренова Оргсинтез”.

Як відмітив президент республіки Микола Федоров, “це якісний, добротний проект, підготовлений, за оцінками експертів, на найвищому рівні”. “Його реалізація, – упевнений він, – стане потужним імпульсом для розвитку промисловості Чувашії і збільшить приплив інвестицій”.

Схожі записи