Сахару “заліснять” сонячними батареями

Спільний проект учених з Алжіру і Японії обіцяє перетворити пустелю Сахара на ліс. сонячних батарей, здатних до 2050 р. забезпечити до половини світових потреб в електроенергії. Спочатку проект Sahara Solar Breeder (SSB) зосередиться на зведенні в пустелі заводу по виробництву панелей сонячних батарей, нащастя основного матеріалу для їх виготовлення – піску – навкруги предостатньо. Очікується, що з його продукції буде тут же побудована перша сонячна електростанція, яка забезпечить енергією розширене виробництво сонячних батарей, яке дозволить побудувати нову електростанцію, яка… і так далі.

Очікується, що вироблена електроенергія акумулюватиметься, передаючись по надпровідникових дротах. Звичайно, такі установки вимагатимуть охолодження до температур порядку – 240° C. Проте, за розрахунками авторів проекту, навіть при цьому отримана енергія буде досить дешевою для споживача.

Взагалі, за словами представника японської сторони Хідеомі Коінума (Hideomi Koinuma), “досі ніхто не намагався використовувати пісок пустель як початковий матеріал для отримання високочистого кремнію, який вимагається для виробництва панелей сонячних батарей”. Але і це – не єдина технологічна складність, яку належить вирішити авторам проекту. Так, їм обов’язково доведеться врахувати необхідність роботи в умовах нерідких в Сахарі піщаних бурь. Мабуть, для захисту від вітрів і перепадів температур чималу частину усієї установки і дротів доведеться встановлювати під піском, де умови набагато стабільніші.

Нагадаємо, що нинішнього літа сонячна енергетика здолала важливий рубіж: вартість електрики, що добувається нею, порівнялася з вартістю енергії, що отримується з традиційних джерел.

Схожі записи