Сонячна електростанція спалює птахів

Масивна сонячна система Айванпа, в штаті Каліфорнія, володіє потужністю в 393 МВт і розпочала роботу в грудні 2013 року. Вона зіткнулася з дедалі зростаючою критикою на свою адресу, за потенційну небезпеку, яку вона представляє для птахів через надмірне виділення тепла. Айванпа, є одним з найбільших у світі проектів гелиотермальної енергетики, вартістю в $2,2 млрд., ця сонячна ферма охоплює майже 13 квадратних кілометрів федеральної землі до південно-захід від Лас-Вегаса, штат Невада. Вона складається з трьох високих 137-метрових веж і близько 350,000 дзеркал, що відбивають сонячне світло на котли на вершині вежі, створюючи пар, який і приводить в дію генератори.

5650_sonyachna_elektrostanciya

Масивна сонячна система Айванпа, в штаті Каліфорнія, володіє потужністю в 393 МВт і розпочала роботу в грудні 2013 року. Вона зіткнулася з дедалі зростаючою критикою на свою адресу, за потенційну небезпеку, яку вона представляє для птахів через надмірне виділення тепла.

Айванпа, є одним з найбільших у світі проектів гелиотермальної енергетики, вартістю в $2,2 млрд., ця сонячна ферма охоплює майже 13 квадратних кілометрів федеральної землі до південно-захід від Лас-Вегаса, штат Невада. Вона складається з трьох високих 137-метрових веж і близько 350,000 дзеркал, що відбивають сонячне світло на котли на вершині вежі, створюючи пар, який і приводить в дію генератори.

Згідно з даними видання Wall Street Journal, державні регулюючі органи відчувають великі сумніви з приводу затвердження подібних сонячних проектів у зв’язку зі зростаючою базою доказів того, що сонячна технологія, з використанням веж і дзеркал вбиває птахів.

Газета повідомила, що енергетична комісія Каліфорнії знаходиться в роздумах, з приводу затвердження планів компанії Brightsource Energy зі встановлення другої баштової сонячної ферми, в окрузі Ріверсайд, запропонувавши замість цього, компанії використовувати більш безпечні технології, такі як фотоелектричні панелі або зігнуті дзеркала.

Згідно з даними федеральних біологів та документів, поданих до державної енергетичну комісію, у деяких з десятків мертвих птахів, знайдених на території заводу, під час тестування протягом декількох місяців до початку офіційного запуску в грудні, були опалені або спалені пір’я, що приводить нас до висновку, що система компанії BrightSource як виявилося, пошкоджує оперення птахів, які літають неподалік від веж, де повітря може бути розжарене до температури в 538 градусів за Цельсієм (1000 градусів за Фаренгейтом).

Незважаючи на те, що регулятори очікували загибель певної кількості птахів з початком експлуатації заводу, видання Wall Street Journal повідомляє, що правозахисники не очікували що така велика кількість птахів загине під час будівництва та випробування заводу. Згідно зі звітом, серед загиблого поголів’я птахів були сапсан, птах поганка, два яструби, чотири сови, безліч птахів і горобців.

Місцеві і федеральні регулятори в даний час проводять дворічне вивчення впливу сонячного заводу на поголів’я птахів.

“Ми намагаємося з’ясувати, наскільки серйозною є ця проблема і те, що ми можемо зробити, щоб мінімізувати загибель пернатих,” заявив в інтерв’ю газеті Ерік Девіс, помічник регіонального директора з міграції птахів в Рибному та мисливському господарстві Сполучених Штатів. “Так чи інакше це нові технології і складно передбачити, які вони можуть нести наслідки для навколишнього середовища.”

Біологи, які працюють у федеральному органі висловили занепокоєння з приводу планів компанії BrightSource побудувати другу великомасштабну сонячну ферму в окрузі Ріверсайд, повідомивши державним регуляторам, що тепло, що виділяється станцією може знищувати беркутів та інших птахів, які знаходяться під охороною.

Представник NRG Джефф Холланд сказав, що поки ще занадто рано робити які-небудь висновки про довгострокові наслідки експлуатації заводу та її впливу на птахів чи інші види тваринного світу.

Завдяки спільним зусиллям компаній BrightSource, NRG (експлуатант заводу) і Google, проект Айванпа отримав гарантію за позикою в розмірі 1,6 мільярда доларів від відділу кредитних програм Міністерства енергетики Сполучених Штатів. Bechtel виступала в якості підрядника по проектуванню, будівництву і поставкам у проекті, який, як очікується, буде генерувати достатню кількість електроенергії для живлення 140 000 домогосподарств щорічно.

Сонячна енергія, що виробляється першим і третім енергоблоком станції Айванпа, в даний час поставляється компанії Pacific Gas & Electric в рамках двох довгострокових контрактів на купівлю вироблюваної потужності, в той час як електрика, вироблене другим енергоблоком поставляється компанії Southern California Edison в рамках аналогічного контракту.

Схожі записи