Саудівська Аравія найближчим часом може стати лідером сонячної енергетики

Згідно звіту консалтингової компанії за екологічно чистими технологіями «Apricum», що базується в Берліні, в Саудівській Аравії була представлена одна з найбільш амбітних програм у світі з розвитку сонячної енергетики.

8874_sonyachni_batarei

Згідно звіту консалтингової компанії за екологічно чистими технологіями «Apricum», що базується в Берліні, в Саудівській Аравії була представлена одна з найбільш амбітних програм у світі з розвитку сонячної енергетики. На форумі з питань сонячної енергетики, що проходив в Ер-Ріяді, представниками KA-CARE (King Abdullah City for Atomic and Renewable Energy), державного відділу з даних питань, було оголошено про довгострокові цілі державної політики в цій галузі енергетики.

Вже до і дві тисячі тридцять другого року країна, в надрах якої містяться значні запаси нафти, планує виробляти більше чверті власної потреби в електричній енергії за рахунок сонячних електростанцій. Розрахунковий обсяг виробленої відновлюваної енергії становить 41 ГВт, причому шістнадцять гігават з них припадатиме на фотоелектричні сонячні станції (PV), а решта двадцять п’ять гігават на сонячні концентраційні станції (CSP).

Крім розвитку сонячної енергетики, уряд держави планує нарощування використання інших видів поновлюваних джерел енергії, таких як вітряна і геотермальна енергія, а також виробництва енергії при переробці відходів. Примітно, що атомна програма держави жодною мірою не буде ущемлена. Саудівська Аравія планує здійснити запуск цієї масштабної програми, вартість якої оцінюється в десятки мільярдів доларів, за підтримки групи лідерів у світі з використання поновлюваних джерел енергії.

Представники KA-CARE зробили заяву, згідно з якою політика державного апарату спрямована на те, щоб перетворити Саудівську Аравію у високотехнологічне королівство стійкої енергетики. Основними цілями представленої програми є: зниження обсягів нафти, спалюваної для виробництва електричної енергії, а також створення комплексу з виробництва чистої відновлюваної енергії та створення додаткових робочих місць.

Представниками KA-CARE було не тільки оголошено про довгострокові цілі програми, ними також було надано детальний план дій для якісного розвитку ринку сонячної енергетики в державі, реалізація якого здійснюється вже сьогодні. Дана програма базується на проведенні мінімально двох тендерних закупівель перспективних проектів на наданні п’яти гігават електричної енергії за рахунок сонячних електростанцій для комунальних підприємств. Перша тендерна закупівля буде здійснена і реалізована в найкоротші терміни.

Консалтингова компанія «Apricum» вважає, що завдяки вигідному географічному розташуванню і постійно зростаючому попиту на електричну енергію, Саудівська Аравія може стати одним з лідерів ринку фотоелектричної енергетики на планеті. Тепер, коли державна політика спрямована на створення ефективного енергетичного комплексу на основі поновлюваних джерел, вищеописаний потенціал може бути реалізований повною мірою. Масштабна інтеграція об’єктів сонячної енергетики сприятиме модернізації існуючої інфраструктури, а також підвищенню активності місцевих та міжнародних енергетичних компаній.

Схожі записи