|

Створено ефективний акумулятор сонячної енергії

Швейцарські науковці винайшли акумулятор, що дозволяє накопичувати сонячну енергію протягом літа, а використовувати її аж взимку, в опалювальний період.

accumulator_teplovoi_energii_empa

Земля повільно, але вірно, рухається в напрямку глобалізації екологічних видів енергетики. На жаль із цим пов’язано багато проблем, котрі ще потрібно вирішити. Однією з таких проблем є опалення. Сонячна енергія це дуже добре, але що робити зимою, коли сонячного світла та тепла недостатньо? В таких умовах ефективними є лише газові коли. Але вирішення знайдено. Як повідомляє Cikavoinfo група науковців із Швейцарії створила потужний акумулятор сонячної енергії, що дозволяє накопичувати енергію літом та використовувати її зимою, в опалювальний сезон.

Система акумулювання теплової енергії була розроблена фахівцями швейцарського інституту EMPA. Акумулятором та носієм теплової енергії виступає концентрований розчин гідроксиду натрію (NaOH), крім цього в системі використовується ряд стандартних вузлів і компонентів, що дозволяють накопичувати, перетворювати, зберігати та вивільняти теплову енергію із максимальною ефективністю.

На даний момент робітники інституту EMPA вже створили експериментальний зразок акумулятора сонячної енергії, що показав свою ефективність. Головною проблемою акумулятора є його масивність. Науковці вже працюють над мобільним та компактним акумулятором, для використання в житлових приміщеннях.

Акумулятор сонячної енергії EMPA є однією з трьох подібних систем, розроблених в рамках проекту COMTES, кінцевою метою якого є розробка простого, недорогого та ефективного пристрою акумулювання сонячної енергії.

За матеріалами cikavoinfo.com

Схожі записи