Створено найтонші у світі сонячні панелі

Фотоелементи мають товщину лише 1 мікрометр.

tonki_sonyachni_paneli

Науковці із Південної Кореї спромоглися створити нові фотоелементи настільки тонкі, що ними можна обертати будь-які предмети.

Так, під час першої публічної демонстрації своєї розробки, вчені легко обгортали сонячну панель навколо звичайного олівця. Подібна гнучкість і міцність дозволить використовувати дану технологію в абсолютно нових областях.

«Наші фотоелементи володіють товщиною всього 1 мікрометр, — пояснює Джонгхо Лії, інженер Інституту науки і техніки Кванджу в Південній Кореї, — а це в сотні разів тонше, ніж звичайна сонячна панель».

Для того щоб створити ультратонкі сонячні батареї, вченим довелося нанести її осередки з напівпровідника арсеніду галію на найтоншу гнучку підкладку. Утримував клітинки на поверхні тимчасовий склеювальний шар. Ця операція здійснювалася в спеціальній камері при температурі 170 градусів Цельсія. У процесі холодного зварювання клітинки приварювались до підкладки, а потім склеювальний шар акуратно відслоювали, що в підсумку і дозволило зробити фотоелемент дуже тонким.

Чим же такі сонячні панелі кращі від звичайних?

Тим, що тепер їх можна обернути навколо предмета діаметром всього 2,8 міліметра. Тим самим такі сонячні панелі можна буде використовувати в гаджетах майбутнього, наприклад, в браслетах, які будуть живити розумні годиннику, або навіть у предметах одягу. Але технології корейських вчених все ще належить пройти цілу купу різноманітних тестів і випробувань, перш ніж вона почне використовуватися в масовому виробництві речей.

Схожі записи